Elektronika

Čo všetko dokážu moderné kamerové systémy?

Keď sa povie zabezpečenie objektu, zrejme vám ako prvé napadne kamerový systém. Dobre rozmiestnené kamery nepretržite monitorujú strážený priestor a vy si môžete kedykoľvek (aj spätne) pozrieť záznam z nich.

Čo dokážu kamerové systémy
Zdroj obrázka: Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Inteligentná video analýza dokáže naozaj všeličo

A rovnako ako sa vyvíjajú iné technológie, vyvíjajú sa aj kamerové systémy. Vďaka internetu a smartfónom sa môžete na kamerový systém pripojiť prakticky odkiaľkoľvek (ak budete mať prístup k internetu) a mať tak sídlo firmy alebo iný strážený objekt pod dohľadom v podstate nonstop. Žiadny nepozvaný hosť tak nebude mať istotu, že sa práve niekto vďaka kamerám nepozerá.

To však zďaleka nie je všetko, čo ponúkajú moderné kamerové systémy. Tie môžu byť vybavené takzvanou inteligentnou video analýzou. To znamená, že kamery dokážu vyhodnotiť smer pohybu osôb, počet osôb v zábere kamery, môžu signalizovať odstránenie predmetov z vyznačených zón, rozoznávať tváre a evidenčné čísla vozidiel, či merať rýchlosť zaznamenaných vozidiel. Vďaka schopnosti zaznamenávať vyššie uvedené (a iné) faktory dokážu moderné kamerové systémy rozlíšiť skutočné narušenie priestoru od náhodných.

Kamerový systém, ktorý poradí s rozmiestňovaním tovaru? Aj to sa dá

Ak by sme mali vo výpočte rôznych funkcií moderných kamerových systémov pokračovať, môžeme spomenúť napríklad termokamery, prípadne „hybridy“, ktoré kombinujú štandardnú optiku a optiku s termovíziou, vďaka čomu vám nič neunikne ani v noci. A dokonca bez toho, aby ste museli riešiť, či bude v dosahu kamery nejaký zdroj umelého svetla.

Moderné kamerové systémy dokonca môžu pomáhať aj inak ako so zabezpečením priestoru. Dokážu totižto aj generovať štatistiky najčastejšieho výskytu osôb, prípadne času, počas ktorého sa osoby zdržiavajú v zaznamenávanom priestore. Ako takéto niečo využiť? Tak napríklad obchodné reťazce môžu takéto údaje využiť pri rozmiestňovaní tovaru a podobne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button