Domácnosť

Čo s vŕzgajúcou posteľou?

čo s vrzgajucou-postelouVŕzgajúca posteľ vám môže veľmi znepríjemniť odpočinok a narušiť spánok. Kto nespí tvrdo, môže mať z vŕzgajúcej postele veľmi rýchlo traumu, lebo sa pri každom drobnom pootočení posteľ rozvŕzga a prebudí ho. Čo teda urobiť s vŕzgajúcou posteľou?

V článku sa dozviete:

  • Príčiny a riešenia
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Príčiny a riešenia vrzgľavej postele

Dotiahnutie skrutiek

vrzgajuca-postelVŕzganie sa najčastejšie prejaví až vtedy, keď už má posteľ nejaký ten rok používania za sebou. Aj pri nových posteliach sa však môže tento problém objaviť, môže to byť vplyvom dopravy, prípadne aj zlého umiestnenia na nerovnom povrchu.

Ak máte posteľ, ktorej spoje sú pripevnené skrutkami, odporúčam v prvom rade skontrolovať, či sú dobre dotiahnuté. Aj to najmenšie uvoľnenie skrutiek môže mať za následok, že konštrukcia postele nebude tak pevná a jednotlivé diely o seba budú trieť vždy, keď sa posteľ zaťaží.

K dotiahnutiu skrutiek stačí vziať vhodný skrutkovač, práca vám zaberie pár sekúnd.

Môže sa samozrejme stať, že sa skrutky začnú pretáčať. V tomto prípade budete musieť kúpiť nové, ideálne o trochu väčšie.

V prípade, že nechcete investovať do nových skrutiek, môže pomôcť aj obyčajné lepidlo, ktoré na skrutky nanesiete a potom ich zaskrutkujete.

Zabránenie posunu postele

Na posteli niekedy dochádza k vŕzganiu tiež v dôsledku toho, že sa pri vašom väčšom pohybe na nej posúva po podlahe.

Pokiaľ je na drevenej podlahe umiestnená napríklad kovová alebo aj drevená posteľ, môže byť vŕzganie veľmi nepríjemné.

Zamedziť sa tomu dá jednoducho tak, že použijete podložky. Vhodné sú obyčajné textilné podložky, rovnako tak sú účinné aj podložky z korku.

Premazanie spojov na posteli

Vŕzganie postele býva spôsobené tým, že o seba trú jednotlivé diely. Niekedy tak pomôže, ak všetky spoje, ktoré sú príčinou vŕzgania, premažete.

Využiť sa na to dá klasický mazací olej. Ak ho doma práve nemáte, vyskúšajte spoje postele premazať mydlom. Pozor si ale dajte na to, z akých materiálov je konštrukcia postele vyrobená.

Mydlo by napríklad pri kovových posteliach mohlo spôsobiť koróziu konštrukcie.

Spevnenie roštu

ako opraviť posteľPríčinou vŕzgajúcej postele môže byť zlý rošt. Najmä u tých lacných, ktoré sú spojené textilom, je dobré zabezpečiť, aby príslušné textilné spojky boli čo najviac napnuté a dosky roštu sa tak nepohybovali.

Prípadným riešením môže byť aj zakúpenie nového roštu do postele.

Čo je potrebné ak chcete opraviť vrzgajúcu posteľ?

  • Skrutkovač
  • Lepidlo
  • Mydlo
  • Textilné alebo korkové podložky

Ako dlho oprava vŕzgajúcej postele potrvá?

Vždy je dôležité identifikovať príčinu vŕzgania. Až vtedy, keď budete vedieť, kde vŕzganie prebieha a čím je spôsobené, môžete pristúpiť k odstráneniu tohto problému.

Všeobecne sa však dá povedať, že oprava vŕzgajúce postele bude otázkou pár minút.

Aké budú náklady na opravu vrzgajucej postele?

Ak zistíte, že príčina vŕzgania tkvie v rošte a nemôžete ho opraviť, popremýšľajte o tom, či nebude lepšie si zaobstarať nový, kvalitnejší rošt do postele. Ten možno zakúpiť od 30 € vyššie. Inak sú náklady na vyššie uvedené opravy v rádoch maximálne pár eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button