Vzťahy

Čo pri organizovaní svadby riešiť prioritne?

Máte za sebou zásnuby a chystáte sa pustiť do organizovania svadby? Tak to vás čaká kopec práce. Nebojte sa, nie sme tu na to, aby sme vás odradili, práve naopak. Prinášame vám zoznam základných vecí, ktoré je potrebné na svadbu zabezpečiť.

Priority pri organizovaní svadby
Zdroj obrázka: Autor: micromonkey / Stock.adobe.com

Termín a priestory

V prvom rade potrebujete miesto a termín konania svadby. Vybaviť tak treba kostol alebo úrad (podľa toho, či budete mať cirkevný, alebo civilný sobáš) a ak nevynechávate svadobnú hostinu, potrebujete následne aj priestor, kde sa bude táto hostina konať.

Ak niektorí vaši svadobní hostia prídu zďaleka, mali by ste im zabezpečiť aj ubytovanie, aby mali kde prespať do ďalšieho dňa, prípadne aj noc pred svadbou.

A teraz jeden tip pre všetkých, ktorí organizujú svadbu v okolí Púchova: ak hľadáte pre svojich hostí komfortné ubytovanie v Púchove, vyberte si Penzión SISI. Ide o príjemné ubytovanie za naozaj výhodné ceny.

Priestory svadby bude treba aj vhodne vyzdobiť. Máte v podstate dve možnosti: buď si na to niekoho najmete, alebo si nakúpite veci na vyzdobenie a pred konaním svadby sa do toho pustíte svojpomocne.

Hudba, fotograf, obrúčky a tlačoviny

Keď už budete mať dátum a miesto konania svadby, potrebujete vyriešiť hudbu. Opäť máte dve možnosti: o hudbu (a teda zábavu) sa vám počas vašej svadby môže starať DJ alebo rovno celá kapela.

No a kto uchová spomienky z vašej svadby? No predsa fotograf! Pri výbere fotografa majte na pamäti, že fotky budú trvalou spomienkou na vašu svadbu, tak si fotografa vyberte dôkladne. Ak budete chcieť aj svadobné video, k fotografovi sa môže pridať aj kameraman.

V dostatočnom predstihu je potrebné riešiť aj obrúčky, pretože vám ich pravdepodobne budú vyrábať na mieru v závislosti od toho aké budete potrebovať veľkosti. A logicky, takáto výroba určitý čas trvá.

To isté platí aj pre štýlové svadobné oznámenia a ďalšie svadobné tlačoviny. Pri nich okrem času na výrobu počítajte naviac aj s časom potrebným na ich doručenie všetkým, ktorých budete na svoju svadbu pozývať. Samozrejme, tento zoznam ani zďaleka nie je kompletný, ale sú v ňom zahrnuté tie najzákladnejšie veci, ktoré bude treba riešiť ako prvé a pravdepodobne vám aj zaberú najviac času. Aj preto je dôležité nič z toho neodkladať na neskôr.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button