Nezaradené

Akých pravidiel sa držať pri zariaďovaní spálne?

Oddychový priestor, ako je spálňa, si pri zariaďovaní zaslúži viac pozornosti. V tejto miestnosti strávime až jednu tretinu života, preto by sme pri výbere zariadenia mali investovať predovšetkým do stabilnej postele a pohodlného matraca. Akých pravidiel sa ale držať pri zariaďovaní spálne?

Miestnosť neprepĺňajte množstvom nábytku a množstvom dekorácií

Spálňa je oddychový priestor a v tomto prípade nie je potrebné ju prepĺňať množstvom dekorácií a nábytku.

V spálni by ste mali mať maximálne posteľ, nočné stolíky a jednu komodu menších rozmerov. Ak disponujete väčšími priestormi, môžete si dovoliť šatníkové skrine a vstavané skrine.

Ak ale máte menšiu spálňu, odporúčame len spomínanú komodu.

Spálňa by sa nemala prepĺňať veľkým množstvom nábytku. Preplnené priestory by vo vás vyvolávali pocit úzkosti a miestnosť by už nebola oddychovou miestnosťou. Vyberte si jeden pekný kvet, zopár moderných obrazov a viac nič nedávajte.

Do spálne si nedávajte kancelársky stôl a počítač

V spálni by ste nemali mať kancelársky stôl so stoličkami. Spálňa je oddychová miestnosť a prítomnosť kancelárskeho stola so stoličkou by vám narúšala spánkový režim.

Pre niekoho je to síce pohodlné skočiť z kresla rovno do postele. Pre váš spánok a váš organizmus to ale nie je dobré, práve naopak, časom sa môžu objaviť poruchy spánku.

Ak si chcete prečítať knižku, to môžete, ale určite nemajte v spálni stôl s počítačom. Prečítať knižku si zvládnete aj priamo na posteli. Stačí mať kvalitný prehoz na dvojlôžkovú posteľ.

Nekupujte lacné obliečky a zainvestujte do kvalitnejších

Mať zásobu lacných nekvalitných posteľných obliečok sa vôbec neoplatí. Väčšina týchto obliečok sa po jednom vypratí roztiahne a sú nepoužiteľné.

Nekupujte preto lacné nekvalitné posteľné obliečky a zainvestujte do kvalitnejších posteľných obliečok. Čo sa týka materiálového prevedenia, odporúčame vám bavlnené posteľné obliečky so zapínaním na zips. Zips by mal byť skrytý, aby sa nezachytával o plachtu.

V zime oceníte aj flanelové posteľné obliečky, v lete zase chladivé saténové posteľné obliečky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button