Nezaradené

Aké aktivity vymýšľať deťom cez chladné zimné víkendy?

aktivity pre deti cez chladné zimné víkendyNie je žiadnou novinkou, že rodičia trávia podstatne menej času s deťmi ako kedysi. Sú pracovne vyťažení, žijú neustále v strese a to sa samozrejme odzrkadľuje na vzťahu medzi dieťaťom a rodičom. Ak ale nepatríte k takýmto rodičom a robíte všetko pre to, aby ste so svojimi deťmi trávili veľa času, viete, aké aktivity by ste im mohli vymýšľať cez voľné víkendy? Prečítajte si nasledujúci článok aké aktivity vymýšľať deťom cez chladné zimné víkendy.

Chodievajte plávať

Najmä teraz cez zimu oceníte vy, ale aj vaše ratolesti akýkoľvek pohyb. Skúste cez voľné dni tráviť s deťmi čas na plavárni. Plávanie s deťmi vás odbremení aspoň na chvíľu od povinností, zlepší vám náladu a najmä spevní vaše svalstvo a deti naučí ako správne držať telo.

Choďte s nimi do hôr

Zasnežené kopce, mínusové teploty a najmä príroda. Chodievajte s deťmi do hôr a snažte sa čo najmenej voľného času tráviť doma v prekúrených domácnostiach. Samozrejme, dbajte na to, aby dieťa bolo dostatočne oblečené a neprechladlo.

Prechádzky v prírode sú ako balzam na dušu. Deti sa vybláznia, vy na chvíľu vypnete a zabudnete na všetky starosti a problémy. Vezmite im lopár, boby, sánky. Stavajte snehuliaka, guľujte sa. Rezervujte si už teraz cenovo výhodný rodinný pobyt v našich horách a uvidíte, že na túto zimu vy a ani vaše deti nezabudnete.

Keď je zlé počasie…

Ak vám ale počasie neumožní ísť von, poprípade je vaše dieťa choré, namiesto trávenia času na počítači vytiahnite nejakú spoločenskú hru, čítajte si, skladajte nové puzzle, pozerajte rozprávky. Snažte sa vytvoriť taký program, pri ktorom by vaše dieťa ani len nepomyslelo na počítač.

Menším deťom stačia najnovšie interaktívne hračky, ale staršie deti potešíte tým, že si spolu zahráte obľúbenú spoločenskú hru, pri ktorej sa spolu zasmejete a dobre zahráte.

Aj keď sa na zimu väčšina z nás netešila, má svoje čaro. Využite voľné chvíle práve na rodinnú pohodu. Až s odstupom času si uvedomíte, aké boli tieto chvíle vzácne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button