Ako liečiť

Ako vznikne cucflek a návod ako sa ho zbaviť?

cucflekPri laškovaní a nežných dotykoch a bozkoch sa hlavne mladé páry nevyhnú tomu, že jeden druhému urobia takzvaný cucflek. Nejedná sa o žiadny závažný problém. Ako sa rýchlo zbaviť cucfleku?

Ako vzniká cucflek

Jednoducho ide o podkožnú modrinu, ktorá vznikne v dôsledku dlhšieho sania kože ústami. Z trochu technickejšieho hľadiska sa dá povedať, že dojde k popraskaniu žiliek, ktoré sú pod kožou.

Jedná sa o drobnosť, ktorá je nepríjemná skôr z vizuálneho hľadiska. Mnoho z vás sa za cucflek na krku bude hanbiť.

Existujú však spôsoby, ako tieto podkožné modrinky rýchlo odstrániť, bez toho aby ste museli čakať na to, ako sa rana sama zahojí.

Ako odstrániť cucflek?

Cucflek sa dá rýchlejšie odstrániť alebo aspoň zamaskovať niekoľkými osvedčenými spôsobmi. Dievčatá a ženy môžu samozrejme použiť kozmetiku, ktorou bežne zakrývajú nedostatky na tvári.

Ľadový obklad na cucflek

ľad na cucflekAk vám partner spôsobí cucflek, je vhodné na neho priložiť ľadový obklad. Ten nechajte pôsobiť minimálne po dobu štvrť hodiny.

Proces opakujte aspoň dvakrát či trikrát za deň. Vďaka ľadovému obkladu dôjde ku stiahnutiu krvných ciev a modrina nebude tak výrazná, nedôjde k jej šíreniu.

Teplo

Je zaujímavé, že okrem studeného obkladu pôsobí na zmenšenie cucfleku tiež teplo. Využite k tomu nejaký tepelný zdroj, ktorý k postihnutej oblasti tela priložíte na dobu približne piatich minút.

Proces potom opakujte niekoľkokrát denne. Krv bude rýchlejšie prúdiť a dôjde k rýchlejšiemu odplaveniu krvnej zrazeniny.

Masáž

ako odstraniť cucflekNa rýchlejšie zmiznutie cucfleku pozitívne pôsobí tiež jemné masírovanie postihnutej oblasti.

Dbajte pritom na to, aby bola skutočne nenásilná a trvala len niekoľko minút.

Proces pravidelne opakujte do doby, než sa modrina začne strácať.

Použitie byliniek

Ako na mnoho ďalších zranení pôsobia aj na cucflek blahodarne niektoré bylinky. Obklady z nich jednoducho priložte k cucfleku.

Dôjde k urýchleniu vstrebávania krvnej zrazeniny a za pár dní po cucfleku nebude ani chýru.

Čo je potrebné na odstránenie cucfleku?

  • Ľad
  • Tepelný zdroj
  • Bylinky

Ako dlho odstránenie cucfleku potrvá?

Počítajte s tým, že cucflek nezmizne v priebehu pár minút. Minimálne niekoľko hodín, pri silnejšom cucfleku bude jeho odstránenie trvať aj niekoľko dní, ak využijete niektorý z vyššie uvedených postupov tak to bude oveľa skôr.

Aké budú náklady na odstránenie cucfleku?

Vzhľadom k tomu, že vyššie uvedené tipy počítajú s maličkosťami, ktoré ľahko nájdete doma, sú náklady na „liečbu“ cucfleku nulové.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button