Kuchyňa

Ako vyrobiť marmeládu v domácej pekárni?

marmeládaChceli by ste si zdravo zamaškrtiť? Milujete marmelády, ale nechce sa vám kupovať tie v supermarketoch, pretože sú plné rôznych konzervantov a prísad? Potom si vyrobte chutnú marmeládu v domácej pekárni. Ako vyrobiť marmeládu? A prečo práve v domácej pekárni, a nie na sporáku?

Pozitíva domácej pekárne

Ak budete robiť marmeládu v domácej pekárni, nečakajú vás žiadne ďalšie špinavé riady, misy, dosky, hrnce ani pracovné plechy! Navyše vám domáca pekáreň ušetrí veľa práce, peňazí i času, ktorý by ste inak strávili pri príprave marmelád bežne pri sporáku.

Tiež sa nebudete musieť zaoberať upratovaním špinavých striekancov okolo sporáka, nepretržitého miešania a utieraním potu z čela spôsobeného sálaním tepla zo sporáka.

Postup výroby marmelády v domácej pekárni

V domácej pekárni si možno pripraviť mnoho druhov marmelád. Hlavne majitelia záhradiek veľmi ocenia pomocnú silu domácej pekárne pri spracovaní ovocia a zeleniny zo svojej úrody.

Recept na pomarančovú marmeládu

Potrebujete: pomaranče – želírovací cukor – pomarančovú kôru

Pomaranče olúpte tak, aby na nich nezostávali žiadne biele blanky a nakrájajte ich na menšie kúsky. Preložte ich do nádoby na pečenie domácej pekárne a prisypte k nim želírovací cukor. Pristrúhajte trochu pomarančovej kôry.

Nádobu vložte do domácej pekárne, uzavrite veko pekárne a nastavte na pekárni špeciálny program na výrobu marmelády. Stlačte tlačidlo štart, a potom už stačí čakať, než pekáreň dokončí proces výroby.

Ďalšie funkcie domáce pekárne

chliebDnes sa už dajú zohnať domáce pekárne s mnohými funkciami. Domáca pekáreň predovšetkým slúži k jednoduchému pečenia rôznych druhov chleba. Dajú sa tu však upiecť aj iné druhy pečiva.

Domáca pekáreň nielen na výrobu chleba

V pekárni možno pripraviť aj vianočky, koláče z kysnutého cesta alebo len z kypriaceho prášku. Ak nechcete priamo piecť, možno si tiež urobiť iba cesto napr. na rožky, sendviče, vianočky, bagety či buchty.

marmelada v domacej pekarni

Domáce pekárne zvládajú proces miesenia, kysnutia cesta a samozrejme aj samotné pečenie. Postačí len vložiť potrebné suroviny a zvoliť príslušný program.

Toto cesto si potom môžete upiecť vo vlastnej rúre. Niektoré pekárne sú obdarené aj programom na pizzu či buchtičky, ktoré ale budú vyzerať skôr ako závin, alebo obrovská maxibuchta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button