Nezaradené

Ako vybrať kvalitné pracovné odevy pre zamestnancov?

ako si vybrať kvalitné pracovné oblečenieBezpečnosť na pracovisku je veľmi dôležitá, ale aj napriek tomu sa stávajú pracovné úrazy spôsobené zlou výbavou výrobných hál. Častokrát za to môžu najmä nevhodné pracovné odevy. Ako teda vybrať kvalitné pracovné odevy pre zamestnancov, aby ste boli spokojný nielen vy, ale aj zamestnanci?

Slovenský dodávateľ

Kvalitné pracovné odevy predávajú len slovenskí výrobcovia a dodávatelia pracovných odevov.

Pri slovenských dodávateľov máte istotu, že pre všetkých vašich zamestnancov zabezpečíte kvalitne šité pracovné odevy, ktoré sa po pár mesiacoch používania neznehodnotia.

Do kvality sa oplatí investovať

Pri výbere nových pracovných odevov poverte spoľahlivého pracovníka, ktorý si bude všímať najmä materiál, z ktorého sú montérky, pracovné bundy, ale aj pracovné tričká vyrobené. Lacné pracovné odevy vám zbytočne len navýšia výdavky na zabezpečenie pracovných odevov.

Čím lacnejšie pracovné odevy budete kupovať, tým častejšie budete kupovať ďalšie a ďalšie pracovné odevy.

Vaši zamestnanci potrebujú nepremokavé pracovné odevy z kvalitných materiálov, ktoré sa netrhajú a odolajú nebezpečným látkam, s ktorými pracujú. Ak pracujú s nebezpečným materiálom a tovarom, okrem montérok sú potrebné vhodné veľkosti ochranných pracovných rukavíc. Vybrať si môžete z celokožených, textilných, gumových, potravinárskych, tepelne odolných, mechanických, antivibračných a mnohých ďalších. Pracovné rukavice sa vyberajú podľa typu práce.

Meranie

Pri výbere pracovných búnd a montérok je dôležité mať miery každého jedného zamestnanca, pre ktorého plánujete kúpiť pracovné odevy.

Nezabúdajte zistiť aj veľkosť topánok. Všetky miery je potrebné zabezpečiť si v predstihu. Vytvorte si databázu, v ktorých budete mať zaznačené veľkosti odevov. Takto sa vyhnete zbytočným reklamáciám.

Ak zamestnanci pracujú aj v extrémnejších podmienkach, napríklad na zdvíhacích plošinách, nezabúdajte na protišmykovú obuv.

Nekupujte nekvalitné odevy a zainvestujte do slovenskej značky, ktorá pôsobí na trhu niekoľko rokov a majú samé pozitívne referencie. Vyskúšať môžete aj odevy a obuv od spoločnosti ADET.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button