Nezaradené

Ako si vybrať správne koberčeky do auta?

rohozedoauta-koberce-do-autaGumené podlahové rohože ochránia interiér pred nečistotami, lepšie a ľahšie sa udržujú. Avšak, nie sú veľmi efektné a ich ponuka farieb je skôr obmedzená. Textilná alternatíva je obľúbená hlavne u majiteľov štýlových vozidiel. Ktoré z doplnkov si teda vybrať?

Gumené podlahové rohože alebo koberčeky sa ľahko čistia a v pomere k cene sú najlepšie, čo sa týka ochrany podlahy. Prečo? Sú vyrobené tak, aby slúžili v drsnejšom prostredí a nepriaznivých klimatických podmienkach. Ak jazdíte prevažne v prostredí, kde je sneh, alebo mokro, rozhodovanie nie je jednoduché. Gumené koberčeky stačí vybrať, opláchnuť hadicou a opäť môžete cestovať s čistou podlahou.

Aké sú nevýhody gumených kobercov?

Väčšina gumených podlahových autokobercov je vyrábaná iba v troch farbách – čiernej, sivej alebo béžovej.

Ak chcete inú farbu, najskôr nebudú úplne zladené s vnútrom vášho auta. Existujú však textilné autokoberce, ktoré si môžete nechať vyrobiť aj na objednávku, preto sú skvelou alternatívou ku klasickým kobercom.

Obvykle poskytnú lepšiu ochranu, zakryjú viac priestoru a dokonca vás vyjdú lacnejšie ako koberce od predajcov v showroomoch. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť autosedačku.

Vyberte si zo širokej ponuky

Ak zvyčajne neznečistujete auto, no napriek tomu chcete mať zakrytú podlahu, textilné koberce vám poslúžia naozaj dobre. K dispozícii sú v širokej škále farieb, a ak odtieň zvolíte naozaj pedantne, s vaším interiérom bude ladiť takmer dokonale.

Samozrejme, niet divu, že tieto koberce sú veľmi populárne pri mnohých predvádzacích a luxusných vozidlách.

V rôznych cenových reláciách je k dispozícii široká škála štýlov kobercov, vrátane tých, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu, pletenej vlny či nylonu a existuje aj luxusné plyšové prevedenie.

Chcete si ich nechať doslova ušiť na mieru? Autokoberce mnohé predajne nechávajú vyhotoviť podľa vášho gusta – môžu mať vyšité logo automobilky, vaše iniciály, meno alebo môžu byť napríklad vo viacfarebnom variante pre dokonalú personalizáciu. To je hlavný dôvod, prečo sú kobercové rohože obľúbené u predvádzacích a luxusných vozidiel. Získajú si aj vás, stavíte sa?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button