Elektronika

Ako to funguje s náplňami do tlačiarne?

V našich životoch sa nachádzajú mnohé veci či spotrebiče, ktoré si začneme poriadne všímať až vtedy, keď sa pokazia alebo nám začnú chýbať. A až vtedy sa začneme pýtať, ako vlastne fungujú. Ideálnym príkladom sú tlačiarne, ktoré sa nachádzajú v každej firme a takmer v každej domácnosti. O tlačiarne je potrebné sa starať a priebežne dopĺňať papier a občas aj farbu. Práve pri tejto otázke si mnohí škriabu hlavu – ako to vlastne funguje s náplňami do tlačiarní?

Ako fungujú náplne do tlačiarne
Zdroj obrázku: Noin90650 / Shutterstock.com

Toner či cartridge?

Základnou otázkou ječi vlastníte laserovú, alebo atramentovú tlačiareň. Do laserových tlačiarní sa používajú tonery. Tonery do tlačiarne sú vizuálne akési kazety (v menších tlačiarňach) či valce (vo väčších tlačiarňach).

V toneroch sa nachádza prášok, ktorý pri tlači pracuje pod tlakom a prenáša na papier to, čo ste pri tlači zadali.

Pri atramentových tlačiarňach sa zase používajú cartridge. V nich sa nachádzajú jednotlivé atramentové farby, z ktorých následne vzniká finálny vytlačený produkt.

Ako na tonery?

O niečo častejšie sa používajú laserové tlačiarne, čiže tonery. V toneroch sa nachádza prášok určený na klasickú čiernobielu tlač, a taktiež na farebnú tlač.

Táto farebná kombinácia sa nazýva aj skratkou CMYK, obsahuje žltú, čiernu, azúrovú a purpurovú farbu. Jednotlivými kombináciami týchto farieb následne vznikajú ďalšie farebné odtiene podľa toho, čo ste do tlače zadali.

Náplne do tlačiarne kúpite výhodnejšie na internete

Dobrou správou je, že ak vás zaujali tonery či cartridge, nemusíte už chodiť do klasického obchodu. Ak už teda viete, akú náplň do vašej tlačiarne potrebujete, môžete pristúpiť k jej kúpe.

Na webových obchodoch nájdete za výhodných podmienok kvalitné tonery HP či iné originálne alebo kompatibilné tonery. V prospech e-shopov hrá vaša úspora času a v konečnom pohľade aj nižšie ceny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button