Domácnosť

Ako si zútulniť obývačku?

Obývacia miestnosť je v tomto ročnom období miestnosťou, kde trávime pomerne veľa času. Aby sme sa však v nej cítili príjemne, siahame po doplnkoch a kupujeme nábytok, ktorý nám vie toto pohodlie dopriať. Ak si pred začiatkom zimy chcete zútulniť obývačku, ponúkame vám praktické tipy.

Zútulnenie obývačky
Zdroj obrázka: Autor: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Dlhovlasý koberec pod konferenčný stolík

Nohy v teple sú základ počas zimného obdobia a preto, ak si chcete zútulniť obývačku, odporúčame vám zainvestovať do dlhovlasého koberca. Odporúča sa svetlej farby, neutrálnej farby, ktorý zapasuje k akémukoľvek typu podlahy, napríklad aj k laminátovým podlahám.

Môžete vyberať dvojfarebný, ale uprednostnite skôr jednofarebný bezvzorový. Ak preferujete minimalistický štýl, práve takýto koberec sa vám pod konferenčný stolík bude dokonale hodiť.

Pletené dekoračné vankúše

Veľmi obľúbeným dekoračným prvkom v obývačke bude počas zimy dekorácia z pleteniny. Ak si teda chcete zútulniť obývačku, odporúčame vám kúpiť pletené dekoračné vankúše.

Kombinácia pletených dekoračných vankúšov a bavlnených dekoračných vankúšov pekne vynikne na sedačke.

Ak ste si dávali robiť rozkladacie pohovky v Bratislave, ideálne, ak si dekoračné vankúše vyberiete priamo k sedačke z tej istej látky. K nim potom stačí cez zimu zladiť pletené dekoračné vankúše.

Dominantná dizajnová váza

Ak si chcete zútulniť obývačku, odporúčame vám kúpiť dominantnú dizajnovú vázu. Môžete si ju dať priamo na konferenčný stolík, avšak tam by vám pravdepodobne bránila vo výhľade. Dávajte si ju na policu nad televízor, či na skrinku obývacej zostavy.

Odporúčame keramickú vázu v minimalistickom štýle, ktorá upúta pozornosť a zároveň zaujme. Do tejto vázy si môžete dávať buď čerstvé, alebo sušené kvety. Sušené tam však vzhľadom na ročné obdobie viac vyniknú.

Ak si chcete zútulniť obývačku, inšpirujte sa týmito radami. Okrem nich odporúčame vymeniť záclony/ závesy a kúpiť viacero diek – z hrubej priadze, fleecové, či z jemnej pleteniny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button