Záhrada

Ako si vytvoriť oddychové miesto na záhrade počas letných mesiacov?

Aj keď možnosť cestovať do zahraničia toto leto pravdepodobne bude, mnohé rodiny sa rozhodli radšej tento rok tráviť na Slovensku. Pokiaľ ale nebudeme na dovolenke, keď budeme mať možnosť, budeme voľné chvíle tráviť na čerstvom vzduchu.

Ak žijete v paneláku, tráviť ich budete na balkónoch. Ak ale máte záhradu, pochopiteľne budete tieto voľné chvíle tráviť na záhrade.

Ako si zariadiť záhradnú pergolu
Zdroj obrázka: Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Ako si vytvoriť oddychové miesto na záhrade počas letných mesiacov?

Pergoly

Počas letných mesiacov sa musíme chrániť pred priamym slnkom najmä v čase medzi 11:00 a 15:00. Ak ale chcete byť na čerstvom vzduchu, ale nechcete, aby na vás pieklo slnko, chráňte sa kvalitný záhradným tienením. Veľmi obľúbené sú napríklad aj slnečné plachty. Tie však odporúčame dávať výhradne do blízkosti do zeme zapustených bazénov.

Ak ale nemáte takýto bazén, ale chcete si dopriať pobyt na čerstvom vzduchu aj počas letných dní, odporúčame vám skôr pergoly. Lacné pergoly dnes kúpite prakticky v rôznych obchodoch so záhradným tienením.

Pergoly sú obľúbené nielen v prímorských oblastiach, ale aj u nás. Vytvárajú tzv. exteriérové obývačky, ktoré môžete využívať nielen počas letných horúčav. Pod nimi môžete mať luxusný záhradný nábytok a práve na ňom si môžete vychutnávať pohodlie.

Mäkké sedenie

Ak si budete dávať na záhradu drevený, či ratanový nábytok, nezabúdajte na podsedáky. V prípade, že si zvolíte napríklad paletové sedenie, odporúčame vám zainvestovať do kvalitnejšieho molitanu, vďaka ktorému si dokážete vyrobiť moderné mäkké sedenie napríklad aj v záhrade.

Okrem toho nezabúdajte ani na konferenčný stolík, najmä ak si zvolíte nižší paletový nábytok na sedenie. V prípade, že si vyberiete drevené lavice, automaticky si k nim dokúpte aj masívny drevený stôl. Zabúdať by sa ale nemalo na podsedáky.

Ako si vytvoriť oddychové miesto na záhrade počas letných mesiacov? Okrem kvalitného záhradného tienenia a mäkkého sedenia nezabúdajte ani na odkladací priestor v podobe stolíka a dôležité je aj osvetlenie. Miesto si najmä počas letných večerov môžete zútulniť lampášmi, či moderným solárnym záhradným osvetlením.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button