Nezaradené

3 tipy, ako si navarí chlap dobré jedlo aj sám doma

ako navarí muž sám domaPre muža, ktorý žije sám bez partnerky, nie je ľahké riešiť otázku každodenného stravovania. Povedzme si na rovinu, prednosťou chlapov nie je práve varenie a „motanie“ sa po kuchyni. I keď samozrejme, aj v tomto prípade vieme nájsť výnimky. Každopádne, aj tí muži, ktorí nedostali do vienka veľký kulinársky talent, si v kuchyni môžu pomerne jednoducho poradiť. V tomto je dôležité práve slovíčko „jednoducho,“ pretože ak si veci v kuchyni nekomplikujeme, tak si navaríme rýchlejšie, lacnejšie a často aj lepšie. Pozrite sa na tri jednoduché tipy pre chlapov, aby si mohli dobré jedlo navariť aj doma.

1. Začnite s jednoduchými jedlami

Treba ísť od základov, rovnako ako pri stavbe domu či pri čomkoľvek, čo sa učíte zo začiatku a od nuly. Takže nemá zmysel začať s náročnými receptami, ktoré vás akurát tak budú frustrovať. Pre chlapa, ktorý len začína s varením, je ideálne začať s ľahkými receptami.

A myslíme doslova s ľahkými typu praženica, omeleta, špagety s omáčkou, či kuracie mäsa v marináde a s ryžou.

Ak sa vycvičíte v týchto jednoduchých receptoch, budete sa vedieť posunúť aj k náročnejším jedlám. Je fajn sa na týchto jedlách poriadne vycvičiť, pretože zo začiatku sa vám určite spália aj vajíčka pri praženici, s tým sa skrátka treba zmieriť.

2. Nakupujte kvalitné suroviny

Pre kuchárov, ktorí len začínajú s varením, je lepšie kupovať naozaj kvalitné suroviny. Samozrejme, aj to pri adekvátnych cenách, skrátka, mali by ste nájsť ten najvhodnejší pomer ceny a kvality.

Veľmi dobre vám v tomto smere pomôžu aktuálne on-line letáky, kde nájdete prehľad aktuálnych zľavnených produktov v rôznych sieťach potravín a supermarketov.

Vďaka tomu, že si pozriete on-line letáky, nakúpite aj vyššiu kvalitu za nižšie sumy, než keby ste nakupovali v prvom obchode pri vašom byte či dome.

Navyše, dnes si už letáky môžete pohodlne stiahnuť do počítača či telefónu, nemusíte si ich brať osobne z obchodu, čím šetríte svoj čas i životné prostredie okolo nás.

3. Zavolajte si kamarátov či partnerku

Nie je lepšia skúška kuchárskych schopností, ak navaríte pre niekoho. Pretože čo príde chutné a „fajn“ vám, možno príde zlé a horšie niekomu inému.

Takže ideálne je zavolať si domov partiu kamarátov alebo v tom najlepšom prípade vašu partnerku, a navariť jedlo pre nich. Na ich reakciách uvidíte, či vaše jedlo už má určitú kvalitu a či ste sa niekam posunuli.

Samozrejme, opäť potrebujete dobré suroviny. Tie napríklad za dobrú cenu nájdete v Coop Jednota letáku, kde pravidelne poskytujú zaujímavé akcie na vybrané potraviny. A opäť, nemusíte variť extra náročné jedlá.

Naopak, stačí chutné marinované kuracie mäso so zeleninovým šalátom či ryžou, a už na reakciách vašich hostí zistíte, či sa vám podarilo a či nabudúce možno skúsite aj niečo náročnejšie. Prajeme veľa šťastia vo vašich kulinárskych začiatkoch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button