Úvod / Cestovanie / Ako si užiť Tropical Islands v Nemecku?

Ako si užiť Tropical Islands v Nemecku?

Ako si užiť Tropical Islands v NemeckuNemecký relaxačný komplex Tropical Islands už síce prestal byť senzáciou, ale návštev v ňom neubudlo. Z mnohých článkov, webových stránok a fotografií aj nový návštevník dopredu vie, čo asi môže očakávať a koľko ho to približne bude stáť peňazí. Dostupné sú aj dopravné informácie (autom, vlakom,…). Ale napriek tomu je každá praktická rada či oznámená skúsenosť dobrá. Teda – ako sa správať na Tropical Islands, aby človek nepôsobil ako “Franta Jetel”? A ako si Tropical Islands najlepšie užiť?

Čo je potrebné na užitie si Tropical Islands v Nemecku:


  • doprava
  • plážový a kúpací odev

Hľadajte na internete

Aktuálne informácie. Pred návštevou Tropical Islands si pozrite na ich oficiálnej webovej stránke a preštudujte aktuálny cenník vstupného a dodatočných služieb. Na internete je k nájdeniu mnoho článkov o tomto gigantickom kúpalisku, ale bohužiaľ máloktorý WebEditor pripojí k textu dátum jeho vzniku (či aktualizácie). Čo sa písalo pred niekoľkými rokmi už neplatí. Tropical Islands ťaží z neutíchajúceho záujmu a zvyšujú ceny (v roku 2009 stála noc 10, v roku 2012 už 15 euro). Spočítajte si výdavky na člena výpravy, aby ste neboli nemilo prekvapení nedostatočným zostatkom na konte alebo chýbajúcou hotovosťou.

kryté bazényUrobte si výlet dopredu. Samozrejme – a väčšina ľudí tak robí – možno Tropical Islands zvoliť ako jediný cieľ výletu. Pre rodiny s deťmi je asi najlepšie dôjsť tam aj späť v čo najkratšom čase (deti cesta nebaví a tešia sa na kúpanie). Ale relaxácia v Tropical Islands oveľa lepšie “chutí” ako záver náročnejšieho výletu. Našťastie sa komplex Tropical Islands nachádza medzi dvoma nádhernými mestami – Drážďany a Berlínom. Unaviť sa prehliadkami pamiatok, múzeí, kultúrou, a potom niekoľko dní odpočívať a na nič nemyslieť – to je veľmi príjemné.

V utorok a v januári. K návšteve si vyberajte chladné mesiace a dni od pondelka do piatku. Vybrať si v letných dňoch kúpalisko pod strechou (hoci najväčšie na svete) nemá zmysel. Naopak v zime je úžasné prehriať si “kožuch”. Prvých päť dní v týždni je v Tropical Islands voľnejšie. V piatok začínajú prichádzať víkendoví návštevníci, je tam preľudnenie.

Myslite ekonomicky

Užite si zaplatené služby. Pri vstupe dostane návštevník magnetickú kartu (náramok), na ktorú nakupuje niektoré služby nad rámec paušálu (k nim sa pripočítavajú aj strávené noci). Platí sa aj denný vstup na šmýkačky a tobogany. Zaplatí sa jeden poplatok platný pre celý deň (v marci 2012 päť euro), a potom už môžete zjazdiť čo hrdlo ráči. Ak chcete trochu ušetriť, a ak trávite na Tropical Islands viac dní, dohodnite sa s deťmi, že ak vstúpia raz na tobogan, je ekonomické vyblázniť sa na ňom dosýta v ten istý deň pri jednej platbe, a ďalší deň napríklad tobogany “vypustiť “.

Kombi len pre dospelých

Komplex Tropical Islands má dve časti: “tropický svet” a “spa, wellness krajinu”. Tropický svet je vhodný najmä pre rodiny s deťmi – kúpanie, plávanie, atrakcie, plážové športy, reštaurácie, divadlo, zábava … Wellness časť ocenia skôr dospelí. Možno si kúpiť vstupenky do jednej alebo do druhej časti, a alebo kombinovanú vstupenku. Je veľmi výhodná, avšak skôr pre dospelých. Nie je moc prípadné brať deti do wellness časti. Preto im postačí vstupenka do “tropického sveta”. Budú mať po celý deň toľko zábavy, že sa dospelí môžu vystriedať v ich stráženiu a sami si užiť vymožeností spa a wellness.

Stop deťom do wellness

Do wellness časti si chodia ľudia oddýchnuť. Buďte súdny: aj keď máte svoje deti za roztomilé čertíky, ľuďom relaxujúcim po saunovaní by ich štebot a hádky mohli vadiť. Navyše, ak nie sú vaše deti dostatočne trénované na nahotu dospelých (a seniorov), mohli by zažiť šok: do víriviek, sáun a vyhrievarní sa pochopiteľne chodí bez plaviek a na všetečné oči, otázky či pripomienky nezaučených detí nie je nikto zvedavý.

Nezabudnite na oblečenie

kúpaliskoChoďte oblečení. Pretože sa nebudete stále kúpať, je potrebné aby ste so sebou mali ľahké oblečenie: muži šortky a tričko (alebo košeľu), ženy plážové šaty alebo aspoň sukňu k vrchnému dielu plaviek.

Malým deťom treba tričko. Na obutie si vezmite sandále alebo plážové šľapky. Do obchodov, reštaurácií či na kultúrne predstavenia nie je vhodné chodiť len v plavkách.

Nocovanie

K prespaniu netreba najímať si stan (alebo iný typ ponúkaného ubytovania). Je úplne bežné nocovať na pláži v piesku alebo na lehátku. Stačí karimatka a slabý spacák (alebo prikrývka). V noci je pod obrovskou kupolou pokoj, spí sa dobre. Technickí pracovníci v noci upratujú, ale ticho. A vopred nocľažníkov upozornia, ktorú časť “tropických ostrovov” budú v noci čistiť, aby ste sa mohli uložiť inde a v pokoji.

Vlastné jedlo a pitie


Síce je zakázané nosiť do areálu vlastné jedlo, ale robia to všetci. Zákaz operuje hygienou, lenže skôr sa jedná o komerčné záujmy, pretože s jedlom zakúpeným v “tropickom” shopu či bistre sa budete tiež pohybovať areálom. V podmienkach sa uvádza, že si so sebou môžete vziať jedlo pre deti alebo špeciálnu diétnu stravu. Nikto nikoho k ničomu nenavádza – ale ceny jedla sú na Tropical Islands naozaj vysoké, takže mať  aspoň nejaké “diétne” pečivo nie je na škodu. Myslite na pitie. Po troch dňoch pobytu budete “ako treska” – stála teplota a saunovanie vás dokonale odvodní. Piť treba. Obyčajnú vodu si môžete dopĺňať do vlastných fliaš treba v umyvárni.

Doba pobytu. Jeden deň je pre Tropical Islands málo, aby ste si užili všetkých služieb a atrakcií, ideálne sú tak dve tri noci. Pre maximálne využitie zaplateného času je najlepšie vstúpiť do areálu desať minút po štvrtej ráno (od štvrtej sa započítava nový deň). Ak ste strávili napríklad rušnú noc v Berlíne, môžete sa dospať na pláži a ráno sa dať do poriadku v saskom “tropickom raji”.

Ako si užiť Tropical Islands v Nemecku?
5 (99.09%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

dovolenka v tirolsku

Ako si užiť Tirolsko po celý rok?

Tirolsko si väčšina ľudí spája s lyžovaním, pretože sa v tejto oblasti schádzajú lyžiari z celej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *