Návody

Ako si maximálne uľahčiť zakladanie vlastnej s.r.o.?

Založiť si vlastnú spoločnosť a začať podnikať, o tom snívajú mnohí. Oveľa menej je však tých, ktorí sa na takýto krok odhodlajú. Predsa len ani tie úplné začiatky nie sú vôbec jednoduché. Ale našťastie patria k tým málo veciam, ktoré si môžete pri rozbiehaní vašej vlastnej firmy jednoducho uľahčiť.

Jednoduché založenie vlastnej sro
Zdroj obrázka: Autor: Mangostar / Shutterstock.com

Konzultácia všetkých vašich otázok

Ak ste o vlastnej firme snívali už počas písania diplomovej práce a presne viete, v čom by ste podnikali, bola by škoda sa do toho nepustiť. Veď vlastnú s.r.o. môžete mať úplne jednoducho. Ak si ju necháte založiť.

Takýmto spôsobom nezískate „len“ samotné založenie s.r.o. Úplne na začiatku je konzultácia, na ktorej vám budú zodpovedané všetky otázky, aby vaša nová s.r.o. bola založená presne podľa vašich predstáv.

Nemusíte robiť takmer nič

Samotné zakladanie s.r.o. prebieha vo viacerých na seba nadväzujúcich krokoch. Úvodnou „drobnosťou“ je overenie jedinečnosti vami vybraného obchodného mena.

Nasleduje zabezpečenie všetkých potrebných dokumentov potrebných pre založenie s.r.o. Tie sú pripravované v spolupráci s partnerskou advokátskou kanceláriou, aby bolo všetko právne tak, ako má byť.

Na základe vami udelenej plnej moci budete mať zabezpečené vystavenie živnostenských listov, respektíve osvedčení o živnostenskom oprávnení a spoločnosť bude zaregistrovaná na obchodnom registri. Taktiež bude vaša nová s.r.o. zaregistrovaná na daňovom úrade k plateniu dani z príjmu a v prípade záujmu aj k ďalším daniam.

V cene založenia s.r.o. (244 €) je už zarátaný aj súdny poplatok za zápis spoločnosti do obchodného registra.

Vaše dodatočné výdavky tak budú len 0,50 €/jeden overený podpis na matrike (zhruba 2,50 € u notára) a prípadne 7,50 € za každú viazanú alebo remeselnú živnosť (vzhľadom na predmet podnikania sa vás to však týkať nemusí).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button