Nezaradené

Ako zistíte, že ste dobrým podnikateľom?

návod ako zistiť že ste dobrým podnikateľomAk produkujete veľké zisky, automaticky to nebude znamenať to, že ste dobrým podnikateľom. Na Slovensku práve zahraničné, ale aj niektoré malé slovenské firmy majú zlú povesť medzi zamestnancami. Trápi ich nedostatok zamestnancov, pričom chyba je práve na ich strane, nakoľko nie sú pre nezamestnaných uchádzačov atraktívnym zamestnávateľom. Ako teda zistíte, že ste dobrý podnikateľ, o ktorého by sa uchádzači o zamestnanie vedeli doslova pobiť?

Ste férový

Dobrý podnikateľ neuprednostňuje niektorých zamestnancov na úkor ostatných. Ku každému jednému zamestnancovi je úctivý, priateľský a hlavne férový.

Nezhodí zamestnanca pred kolegami len preto, lebo urobil chyby napríklad vo vedení účtovníctva. Aj keď je účtovníctvo dôležité, zamestnanca nekarhá pred očami ostatných kolegov.

Nejdete len za ziskom

Samozrejme, že vám musí záležať na tom, aký zisk budete produkovať. Zisk ale nie je všetko. Dobrý podnikateľ nejde len za ziskom, ale myslí predovšetkým na dobro svojich zamestnancov.

Neoberá ich o peniaze, na ktoré majú nárok, odmeňuje ich za dobre vykonanú prácu a nehrabe len pre seba a to aj vtedy, ak len prednedávnom založil svoju firmu.

Nešetríte na vybavení firmy

Dobrý podnikateľ poskytne svojim zamestnancov tie najkvalitnejšie stroje na výrobu finálnych produktov. Nešetrí pri výbere vybavenia potrebného pre fungovanie firmy a okrem toho myslí aj na povinnú PZS.

Zdravie zamestnanca je na prvom mieste a keď potrebuje vymeniť starú plošinovú váhu za lepšiu, okamžite sa rozhodne kúpiť novú plošinovú váhu. To je len jeden z mnohých príkladov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button