Návody

Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri rekonštrukcii kúpeľne?

Pri rekonštrukcii dokáže neznalý domáci majster narobiť viacero chýb. Tie sa dokážu neskôr vypomstiť, čo môže mať za následok ďalšie opravy, stratený čas či zbytočne vynaložené financie. Kúpeľňa je na prerábanie obzvlášť citlivý priestor. Spomedzi ostatných miestností v byte alebo dome je totiž najviac zaťažená vlhkosťou. Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri jej rekonštrukcii?

Chyby pri rekonštrúkcií kúpeľne
Zdroj: pexels.com

Prevencia je základ

Či ste sa do menšej prerábky rozhodli pustiť svojpomocne, alebo ste na rozsiahlejšie práce zavolali skúsených odborníkov, jedno je isté – prevencia je základ. Aj keď sa žiadne problémy počas rekonštrukcie nevyskytnú, je lepšie byť vopred pripravený na nepredvídateľné situácie, ktoré môžu nastať naozaj kedykoľvek.

Spravidla sa však ukážu presne vtedy, keď sú najmenej vhod. Kvalitné poistenie nehnuteľnosti a domácnosti zachráni škody na vašom majetku vzniknuté napríklad aj vodou z vodovodu kedykoľvek počas roka.

Myslite na vodoinštaláciu

Nová kúpeľňa so zlým odtokom znie ako zo strašidelného sna. Aj napriek tomu je každodennou realitou u mnohých, ktorí sa do rekonštrukcie pustili. Na výmenu starej vodoinštalácie radšej myslite ešte predtým, ako na steny nalepíte nový obklad.

Ak nechcete, aby ste zakrátko riešili opravu novej kúpeľne so zlým odtokom, uistite sa, že sú všetky rúry v bezchybnom stave.

Vodoinštalácia v kúpeľni
Zdroj: pexels.com

Výber obkladu je dôležitý

Tmavé obkladačky v kúpeľni vyzerajú na katalógových obrázkoch skutočne lákavo. Sú štýlové a do priestoru vnášajú obrovskú dávku elegancie.

Nikomu však netreba vysvetľovať, že ak máte menšiu kúpeľňu, výber tmavého obkladu by ste mohli skôr či neskôr ľutovať. Obzvlášť, ak na vašej kúpeľni nemáte okno, ktoré by prepustilo aspoň kúsok denného svetla.

Tmavé farby priestory opticky zmenšujú, preto prispôsobte výber obkladu na mieru tomu vášmu.

Vetranie nadovšetko

Kúpeľňa je dennodenne vystavená obrovskej dávke vlhkosti. Preto, ak ste sa pustili do rekonštrukcie, mali by ste sa zamyslieť nad poriadnym vetraním.

V opačnom prípade by sa v nevetranom priestore mohli vyskytnúť plesne, čo by vás po prerábke rozhodne nepotešilo. Niektoré kúpeľne síce disponujú oknom, avšak ani to nie vždy zvládne obrovský nápor vlhka po hodinovom kúpeli.

Odporúčame nainštalovať napríklad ventilátor, ktorý sa postará o rovnomernú výmenu vzduchu.

Ako zariadiť vetranie v kúpeľni
Zdroj: pexels.com

Myslite prakticky

Ak ste sa doposiaľ vo vašej kúpeľni stretávali s nedokonalosťami, ktoré vás stáli pár nervov a nekonečné hundranie, spíšte si ich na papier a pri prerábke na ne myslite.

Nemali ste dostatok svetla pri maľovaní či holení? Vaša nová kúpeľňa si zaslúži samostatné svetlo na zrkadlo, ktoré vás tohto problému zbaví. Nemali ste kam odkladať všetky vaše krémy, mastičky a make-up?

Porozmýšľajte, ako pretvoriť nábytok a skrinky tak, aby ste vytvorili dostatočne veľký úložný priestor. Okrem toho, že chcete mať novú kúpeľnu dokonalú po dizajnovej stránke, nezabúdajte na to, že musí byť v prvom rade funkčná.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button