Ako liečiť

Ako sa starať o svoj zrak? Tieto štyri veci zvládne každý

Nikto s relatívne zdravým zrakom si nevie predstaviť život bez neho. Avšak aj pre zrak platí to, čo v podstate pre celé ľudské telo: jeho kvalita vekom klesá. Otázkou tak zostáva, či robíte dostatok pre to, aby ste si zachovali čo najlepší zrak aj vo vyššom veku? Ak chcete v tomto smere pre seba robiť viac, prinášame vám niekoľko rád.

Návod ako sa starať o svoj zrak
Zdroj obrázka: Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

Prestaňte s fajčením a ak pracujete s počítačom, používajte očné kvapky

Vedeli ste napríklad, že na zrak negatívne vplýva aj fajčenie? Výrazným spôsobom totiž podporuje vznik rôznych porúch zraku.

Samozrejme aj bez tohto faktu existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo sa tohto zlozvyku zbaviť, ale ochrana svojho zraku môže byť jedným z najhlavnejších.

Samozrejme, zraku nepomáha ani dlhé pozeranie do monitora počítača. To vám potvrdí aj váš dobrý očný lekár Nitra. Vaše oči to totiž veľmi vysušuje.

Ak na počítači len hrávate videohry, môžete čas strávený pred obrazovkou obmedziť, ale čo ak pracujete na počítači? Len ťažko by vám šéf okresal vašu pracovnú dobu kvôli vašim obávam o svoj zrak. Pomôcť si však môžete očnými kvapkami, ktoré oči a očné okolie zvlhčujú.

Ak máte nosiť okuliare, noste ich poctivo a dopĺňajte potrebné vitamíny

Ak už máte zhoršený zrak a mali by ste nosiť dioptrické okuliare, dôležité je, aby tomu tak aj reálne bolo. Slúžia na elimináciu ďalšieho zhoršovanie zraku a iných problémov. Mali by byť kvalitné, ide o vec, na ktorej sa rozhodne nevypláca šetriť.

Problémom je, že mnohí ľudia odmietajú nosiť okuliare kvôli vzhľadu. A pritom je na trhu toľko rôznych rámov, že naozaj každý si nájde okuliare, v ktorých sa bude páčiť aj sám sebe.

A mimochodom, lepšie nosiť okuliare s nízkymi dioptriami ako si zničiť zrak tak, že by vám (obrazne povedané) nepomohol ani kvalitný ďalekohľad Minox.

V neposlednom rade sú pre zrak dôležité vitamíny, hlavne A, E, C a taktiež karotenoidy. Ak nedokážete tieto látky dopĺňať zo stravy, poslúžiť vám môžu výživové doplnky, s ktorými tento deficit dobehnete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button