Záhrada

Aké povinnosti vás čakajú s príchodom jari?

Aj keď zatiaľ je v našich končinách zima a nejaké mesiace ešte bude, tí, čo žijete v rodinných domoch a máte vlastné záhradky, viete, že s príchodom jari vás čakajú povinnosti predovšetkým na záhrade a v exteriérovej časti rodinného domu.

Aké povinnosti vás ale čakajú s príchodom jari?

Jarné čistenie fasád a záhrady
Zdroj obrázka: Autor: ronstik / Shutterstock.com

Čistenie striech, fasády a odkvapov

Po zime, aj keď nebude veľká snehová nádielka, si práve strecha, fasády a odkvapy zaslúžia vašu pozornosť. Nečistoty ako dym, zvyšky lístia môžu znečistiť fasády a odkvapy. Strechy najčastejšie trpia práve kvôli vlhkosti, šíreniu plesní a hrdzaveniu.

Akonáhle sa počasie umúdri a teploty už budú pomerne vysoké na jar, odporúčame vám zrealizovať čistenie fasád, ale nezabúdajte ani na odkvapy a čistenie strechy.

Keďže sa jedná o výškové práce, pre vás bude lepšie najať si firmu, ktorá vám toto všetko zrealizuje. Majú všetko potrebné vybavenie na prácu vo výškach a dokážu vám zrealizovať aj tieto činnosti.

Umývanie okien

Počas zimných mesiacov sa umývaniu okien venuje len málokto. S príchodom jari vás ale čaká ich umývanie.

Zašpinené vonkajšie parapety, ale aj tieniaca technika potrebujú dôkladne čistenie, aby mohli vyzerať dobre počas slnečných jarných dní. Odporúčame vám dôkladne vyčistiť nielen samotné rámy okien a sklá, ale aj tieniacu techniku a vonkajšie parapety.

Vertikutácia trávnika

Ak máte na záhrade aj trávnik, práve on potrebuje kvalitnú údržbu, aby vám nasledujúcu sezónu mohol slúžiť.

Hneď zo začiatku jari je potrebné vertikutovať trávnik, čiže zbaviť ho odumretých zvyškov a prevzdušniť ho, aby mohol rásť. Práve toto pomôže naštartovať rast trávnika a nebudete sa tak musieť báť, že by vám huby a plesne váš trávnik zničili.

Jar je síce ešte ďaleko, ale nezabúdajte sa na ňu vopred pripraviť. Odporúčame vám ešte počas zimy skontrolovať náradie, záhradné pomôcky, aby ste na jar boli pripravení. Ak vám niečo chýba, treba to kúpiť vopred ešte pred začiatkom jari.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button