EtiketaZdravie a krása

Ako sa obliecť na ples?

ako sa obliecť na plesJe to tu. Prišla pozvánka na ples a my si lámeme hlavu s tým, v akom modeli pôjdeme! A je k tomu naozaj dôvod. Ples je veľkou spoločenskou udalosťou, na ktorú sa hodí vziať si niečo nevšedné, niečo čo nám pasuje a je to aj vhodné na plesovú sezónu. Ako sa obliecť na ples?

Že neviete, ako sa správne obliecť na ples? Môžete ísť v šatách, ktoré ste mali už niekoľko sezón?

Musí si partner kupovať novú, farebne ladiacu košeľu k novej kravate alebo to „vydrží“ v tej starej? A viete, že pravidlo, že by sa žena mala obliecť tak, aby ladila so svojím partnerom, stále platí?

Idete na ples do opery alebo na poľovnícky bál?

V prvom rade je potrebné zvážiť, akú spoločenskú hodnotu má daný ples. Dostaviť sa na luxusný a médiami sledovaný ples v krátkych mini šatách kvetovaného vzoru je totálnou spoločenskou samovraždou.

A naopak, ak navštívime dedinský bál v róbe alá Márie Terézie, taktiež budeme zrejme len pre smiech. Každá udalosť má skrátka svoje pravidlá. Pravidlom je, že sa obliekame maximálne o jednu hodnotu vyššie, ako je obvyklé na danej akcii.

maturitné plesyPozor však na maturitné plesy! Takýto ples môže byť aj v menšom okresnom meste, avšak aj tu je treba zvoliť vhodný odev k tak významnej udalosti. Prečítajte si aj články ako sa obliecť do opery a ako sa obliecť na maturitný ples.

Muž a významný ples

smokingAk muž navštívi naozaj dôležitý ples, mal by siahnuť po smokingu. Do neho sa najlepšie hodí biela košeľa, vždy s dlhými rukávmi.

Možno použiť košeľu smokingovú s obráteným golierikom nadol, ktorá má buď prišité gombíky alebo je potrebné použiť manžetové gombíky.

Pod košeľu sa neberie nátelník. Ten by mohol presvitať, čo je veľmi nevhodné.

V plesových sálach s veľkou koncentráciou ľudí tiež býva často horúco a tak je celkom možné, že by ste po prvej pretancovanej polke ľutoval, že ste ho predsa len radšej nenechali doma.

Ku smokingu sa hodí motýlik, najlepšie čiernej farby. Neprípustný je motýlik bielej farby, ten je najvhodnejší pre frak. Na nohy patria jedine lakovky a dokonalé čierne a dlhé ponožky.

Veľmi pekné a kvalitné motýliky si môžete kúpiť cez internet.

Kvalitný oblek na ples

Ak nevlastníte smoking, vyjdite do spoločnosti v kvalitnom obleku najlepšie tmavšej farby. Oblek by mal byť jednofarebný, iný odtieň nohavíc a saka pôsobí trochu rušivo.

Do obleku možno obliecť farebne zladenú košeľu, vyvarujte sa ale krikľavých odtieňov. Páni, hlavne myslite tiež na to, aby vám oblek vždy správne padol.

Nie je nič horšie, ako keď sa pekný štyridsiatnik navlečie do obleku, v ktorom maturoval a počas týchto dvadsiatich rokov preskočil niekoľko konfekčných veľkostí. Preto investujte do dobre strihaného obleku a buďte tým, za ktorým sa nejedna žena obzrie!

Ako byť hviezdou večera na plese?

šaty na plesU žien platí jedno staré a osvedčené pravidlo: ,, Menej je niekedy viac. „

Naozaj veľká spoločenská udalosť si žiada veľkú večernú róbu – dlhé šaty. „Party šaty“ možno vziať na menej dôležité akcie.

Farebnosti sa medze nekladú, avšak biele šaty radšej nechajte doma.

Tabu by mali byť tiež šaty s kvetinovými vzormi, rôzne bavlnené tielka, šnurovačky. Žena by mala byť elegantná.

Šaty na ples môžete mať pokojne z požičovne, ale hlavne s vkusom

Ak sa vám nechce investovať do veľkej večernej róby, možno zájsť do požičovne a z niektorej ponúky si vybrať.

Skúsená predavačka vám iste pomôže aj s výberom doplnkov. Oblečte si šaty vhodné k vašej postave i farbe pleti.

Naozaj nepekne vyzerá, keď sa z korzetu derie nejaké to kilo navyše. A ak bude štíhla, krásna dievčina zahalená do veľkého množstva volánov, trblietok, flitrov a čipiek, tak ani to nebude pekný pohľad.

Doplnky na plese sú dôležité

Šaty, ktoré nosíte už niekoľko sezón, ale stále držia tvar a cítite sa v nich dobre, si pokojne oblečte. Zvoľte ale vhodné doplnky. Trendy lístoček spolu s novým modelom črievičiek z vás urobí naozajstnú dámu.

Doplnky nepodceňujte! Čo takto rukavičky, šál alebo vzácny šperk?

Večerné líčenie na ples

Líčenie vyberte podľa vašich zvyklostí. Vždy je potrebné pleť dôkladne vyčistiť, make-up a púder je samozrejmosťou! Používajte kvalitné výrobky, jedine také vydržia až do rána.

Pamätajte si, že viac zvýrazníme oči alebo ústa, v žiadnom prípade oboje súčasne! Nepodceňujte ani návštevu u kozmetičky, nechajte si upraviť obočie a dôležité sú aj ruky.

Nechty sú našou vizitkou a musia pôsobiť čisto a upravene.

Úprava plesového účesu

Účes podčiarkne celkový dojem. Pekný môže byť vysoko vyčesaný drdol alebo len elegantne zopnuté vlasy ozdobnou sponou. Krátke vlasy môžu ozdobiť vlásenky, či trblietky.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button