Záhrada

Ako pestovať tilandsie?

vykvitnutá tilandsiaTilandsie sú zaujímavé rastliny, ktoré k životu nepotrebujú ani zem ani korene. Stačí im vzduch, svetlo a rosa. Pre svoje neobyčajné vlastnosti sa stali hojne pestovanou módnou rastlinou, ktorá dokáže zdieľať s človekom jeho nie príliš zdravé bývanie. V tomto článku vám poradíme ako ich pestovať.

Čo je potrebné ak chcete pestovať tilandsie:

  • rozprašovač
  • odstáta alebo prevarená voda

Vhodné prostredie pre tilandsie

ako správne pestovať tilandsieV našich podmienkach musíme nahradiť hmlu, ktorá im stačí v ich krajine pôvodu ako zdroj vlhkosti, rosením. Ideálne je použiť vychladenú prevarenú a odstátu vodu.

Voda použitá priamo z kohútika nie je vhodná. Je plná minerálov, ktoré by tuto rastlinu mohli časom zahubiť.

Tejto rastline sa veľmi zavďačíme dostatkom prúdiaceho čerstvého vzduchu, ktorý sa okrem iného postará aj o rýchle osušenie rastliny. Trvale mokrý povrch rastliny sa totiž môže stať jedným z dôvodov úhynu rastliny.

Ak však tilandsia veľa vyschla, čo spoznáte podľa skrúteniu listov, ponorte ju na pol hodiny celú do vodného kúpeľa.

Kvitnutie

pestovanie tilandsiíTilandsie, rovnako ako iné broméliovité rastliny kvitnú iba raz za život. Čo znamená, že ak kvitne zrovna tá vaša, počítajte s tým, že zahynie.

Keď sa tilandsia chystá vykvitnúť, rastlina celá sčervenie.

Zároveň však môže okolo vytvoriť dcérske rastliny, ktoré môžu vykvitnúť napríklad aj za rok.

Tipy ako pestovať tilandsie

Podivuhodné tvary tilandsií vyniknú v závesnom košíčku alebo keď sú pripevnené pomocou machov k vhodne tvarovanému malému samorastu.

Rovnako tak na pripevnenie poslúži aj stará vetva, kam ich môžete priviazať alebo prilepiť prírodným glejom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button