Záhrada

Ako opraviť trávnik?

ako opraviť trávnikObčas sa stane, že sa vám na trávniku vytvoria vydrené alebo inak poškodené miesta. Aby tráva vo vašej záhrade vyzerala v blízkej dobe opäť celistvo a pekne, je vhodné tieto poškodené miesta opraviť pomocou trávnikovej náplasti, kedy využijete regeneračnú trávnu zmes. Vydreté miesta sa často tvoria po zime, kedy je tráva napadnutá plesňou, môže ich však spôsobiť aj napríklad pes, ktorý na pozemku rád hrabe. Ako opraviť trávnik?

Postup ako opraviť trávnik

Pre drobné opravy trávnika sa dnes dá využiť regeneračná zmes. Tá je výhodná v tom, že nie je potrebné poškodené miesta nijako zložito upravovať, zasievať novú trávu a hnojiť.

Regeneračná zmes v sebe totiž obsahuje potrebné množstvo trávneho osiva, hnojiva a tiež zložku, ktorá je schopná udržiavať vodu. Navyše potom táto zmes obsahuje ešte kokosový substrát.

oprava trávnikaPred tým, než sa zmes aplikuje, vezmite hrable, ktorými poškodené miesto vyčistíte. Je potrebné odstrániť všetku burinu, plsť alebo mach, ktoré sa na príslušnom mieste usadili. Plochu jemne prekyprite.

Potom už môžete začať sypať regeneračnú trávnu zmes, a to podľa návodu, ktorý je uvedený na obale. Stačí malé množstvo, zhruba vrstva okolo 3 milimetrov.

Po nasypaní zmesi trávnik zalejte. Dôkladné zavlažovanie opravovaného miesta je veľmi dôležité, najmä vo chvíli, keď trávne semienka začnú klíčiť.

Keď opravujete trávnik, kde sú predsa len väčšie diery, najprv ich zasypte trávnikovým substrátom a až potom aplikujte regeneračnú trávnu zmes. Ak by ste ju nasypali ihneď, bolo by to zbytočne nákladné riešenie.

Čo je potrebné k oprave trávnika

  • Hrable (prípadne iný nástroj na zhrnutie plsti a buriny a skyprenie pôdy)
  • Regeneračná trávna zmes

Ako dlho trvá oprava trávnika?

Samotná aplikácia trávnej zmesi je otázkou maximálne niekoľkých desiatok minút. Potom je už len potrebné udržiavať zálievku poškodených miest. Trávnik zregeneruje do troch týždňov od použitia zmesi.

Aké budú náklady na opravu trávnika?

Regeneračnú trávnu zmes môžete kúpiť v baleniach o rôznych hmotnostiach. Päťkilové balenie zmesi vyjde na zhruba 27 €.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button