Auto-moto

Ako opraviť tachometer?

tachometerNefungujúci tachometer vo vozidle je dosť nepríjemnou záležitosťou. Pri riadení totiž nemáte prehľad o rýchlosti a vystavujete sa tak riziku, že prekročíte povolené hodnoty, za čo potom budete pokutovaný. Tachometer sa dá opraviť v auto servisoch. Ak ste ale trochu zručný, môžete si s týmto problémom poradiť sami. Ako opraviť tachometer?

Postup ako opraviť tachometer?

Vyberte prístrojovú dosku, pod ktorou sa nachádza tachometer. K tomu vám postačia dva tenké predmety.

Keď u seba práve nemáte nič praktickejšieho, pokojne si vystačíte s dvoma bankovými kartami, s ich pomocou bude zloženie prístrojovej dosky ľahkou záležitosťou.

prístrojová doska a tachometerKarty vsuňte do spodnej časti pod plexisklo tam, kde je drobný výstupok. Opatrne zatláčajte, prístrojovka čoskoro povolí. Vysuňte celý štít a odpojte konektor.

Teraz máte prístup k tachometru. Treba si dať pozor na to, aby nedošlo k odlomeniu úchytiek, ktoré ho držia. Uchopte ručičku a zistite, či sa točí. Ak nie, bude pravdepodobne odtrhnutá os ozubeného kolieska. Tú je potrebné vymeniť.

Stiahnite ručičku a vyberte motorček. Do prevodovky tachometra sa dostanete pomocou malého skrutkovača. Ním odstránite packy, ktoré prevodovku držia.

Vyberte celý obsah a opatrne ho uschovajte tak, aby ste nepostrácali jednotlivé dieliky. Vlepte kus oceľovej osi, prípadne ju navŕtajte, a to kolmo.

ako opraviť tachometerNovú os namažte vazelínou a zasuňte ju späť do prístrojovky. Potom už len stačí späť nasadiť dosku a je hotovo.

Čo je potrebné k oprave tachometra?

  • vazelínu
  • malý skrutkovač
  • predmet na zloženie dosky (platobné karty a pod.)

Ako dlho oprava tachometra potrvá?

Oprava tachometra zaberie maximálne niekoľko desiatok minút.

Aké budú náklady na montáž?

Náklady sú prakticky nulové. Je len potrebné zaobstarať si novú osku, ak práve v jej nefunkčnosti spočíva hlavný problém.

Ostatné položky sú k dostaniu za pár eur, určite ich však nájdete doma.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button