Domácnosť

Ako namontovať stavebné puzdro pre posuvné dvere?

ako namontovať stavebné puzdroStavebné puzdra na dvere sú veľmi praktickým riešením, a to hlavne do malých bytov, kde nie je dostatok miesta pre klasické otváracie dvere. Vďaka inštalácií stavebného puzdra sa dvere jednoducho zasúvajú do steny. Šetrí sa tým priestor, dvere navyše vyzerajú veľmi moderne a elegantne. Ako namontovať stavebné puzdro?

Postup ako namontovať stavebné puzdro

Montáž stavebného puzdra pre dvere je veľmi jednoduchá, stačí sa držať návodov, ktoré sú vždy súčasťou dodávky objednaných puzdier.

Po rozbalení puzdra ho pomocou skrutkovača zmontujeme. Následne sa usadí do pripraveného otvoru. Prácu je vhodnejšie prevádzať vo chvíli, keď byt práve zariaďujeme. Montáž puzdra v už hotovej stavbe bude znamenať ďalšie stavebné úpravy.

Usadenie puzdra do otvoru musí byť prevedené tak, aby spodná časť puzdra bola na rovnej a čistej podlahe. Nesmú tu byť žiadne nerovnosti.

Samotné posuvné dvere, ktoré sa budú po lište zasúvať do puzdra, nemusíme inštalovať ihneď. Lepšie je, keď počkáme až na chvíľu, keď bude celá domácnosť pripravená na bývanie.

Ide ich teda nasadiť pokojne až po niekoľkých mesiacoch, puzdro by však malo byť hotové už v dobe, keď prevádzame celkovú výstavbu interiéru a stien.

Čo je treba na montáž stavebného puzdra?

  • Vŕtačka
  • Skrutkovač
  • Lepidlo
  • Stavebné puzdro

Ručné náradie dnes jednoducho zoženiete online za výhodné ceny.

Ako dlho montáž potrvá?

Montáž stavebného puzdra je veľmi jednoduchá, je otázkou maximálne niekoľkých desiatok minút. Dôležité je, aby povrch pod puzdrom bol úplne rovný.

Aké budú náklady na namontovanie puzdra?

Stavebné puzdra sa dajú zohnať podľa typu od 270 €. Záleží pritom na tom, či sa jedná o puzdro pre jednokrídlie či dvojkrídle dvere.

Ostatné pomôcky by sme mali mať po ruke, pretože ich využívame aj behom ostatných prác pri rekonštrukcii či výstavbe bytu.

Video ako namontovať stavebné puzdro pre posuvné dvere:

Podobné články

1 komentár

  1. Ja osobne som teda montaz posuvnych dveri nechal na chlapoch od vekry, nechcel som riskovat ze by som dvere nejako poskodil, a hlavne neviem ci by sa mi to vobec podarilo, takze som si radsej za tu montaz priplatil a nechal to na nich. Ked som na to potom pozeral tak to sice nevyzeralo nijak zlozito, ale zas som s tym nemal ziadnu prácu a dvere boli nainstalovane do par hodin, sam by som to robil cely vikend 😀

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button