Nezaradené

Ako kúpiť auto, keď nemáte peniaze?

Rozhodli ste sa, že je na čase kúpiť si auto, no aktuálne naň nemáte peniaze? Ak auto nutne nepotrebujete, je lepšie si naň našetriť. Ak sa vám ale naskytla výborná ponuka na kúpu vozidla a auto by sa vám viac ako hodilo, je tu niekoľko možností, ako si ho kúpiť, aj keď naň aktuálne nemáte financie.

Rýchle pôžičky od bánk

Mnoho bánk vám vie poskytnúť rýchlu pôžičku na čokoľvek. Niektoré sa špecializujú presne na pôžičky na auto.

Vybaviť si takúto pôžičku môže byť jednoduché a často sa to dá aj priamo cez internet. Väčšinou pri nich nemusíte ani dokladovať svoj príjem. Rozdiel ale býva v tom, či kupujete nové auto alebo jazdené. Na nové býva podľa všetkého jednoduchšie získať pôžičku. Ak kupujete ojazdené auto, tak s vybavením pôžičky môžete mať problémy.

Asi každá banka má podobný produkt, vďaka ktorému si môžete zobrať pôžičku rýchlo a na čokoľvek. Odporúčame, aby ste si pozreli prehľad týchto pôžičiek. Vyberiete si tak pre vás tú najvhodnejšiu. Okrem toho, nezabudnite sa informovať u svojej banky. Svojim zákazníkom zvyknú dávať lepšie úroky.

Nebankové pôžičky

kupovanie auta bez peňazíNa Slovensku máme naozaj mnoho nebankoviek, ktoré ponúkajú rýchle pôžičky. V minulosti si vás takéto nebankovky ani neoverovali a pôžičku dostal takmer ktokoľvek.

Dnes už musíte mať dostatočný príjem, aby vám pôžičku dali. Výhodou ale je, že nemusíte ničím ručiť.

V prípade, že si chcete požičať na auto od nebankovky, medzi najdostupnejšie a zároveň najvýhodnejšie patria krátkodobé pôžičky. U niektorých nebankoviek dokonca pri vybavovaní krátkodobej pôžičky ani nemusíte dokladovať svoj príjem. Peniaze tak máte v podstate hneď a bez zbytočného dokladovania príjmu.

Ako si požičať, ak ste nezamestnaní

Nakoľko je pri žiadosti o pôžičku väčšinou nutné dokladovať svoj príjem, nezamestnaní si v tomto prípade moc nepomôžu.

Netreba však vešať hlavu, stačí skúšať. Nájdu sa možnosti, pri ktorých si na auto budete môcť požičať aj v prípade, že ste nezamestnaní. Skúste pôžičku na auto cez internet, pri ktorej nemusíte nič dokladovať a peniaze dostanete takmer ihneď.

Ak nemáte stabilný príjem, prípadne ste nezamestnaní, môžete skúsiť požiadať o pôžičku v ktorejkoľvek nebankovke. Či už cez internet alebo nie, hľadajte také pôžičky, pri ktorých nemusíte dokladovať svoj príjem. Vyhnete sa tak zbytočnému odmietnutiu z ich strany.

Mamičky na materskej a pôžičky

Aj mamičky na materskej si môžu požičať, a teda nielen na auto. Bezúčelové pôžičky sú tu aj pre ne. Samozrejme si treba všímať výšku úroku. Pri takýchto pôžičkách bývajú podstatne vyššie ako pri tých, u ktorých musíte dokladovať svoj príjem.

nákup auta cez pôžičkuBanky majú väčšinou mamičky na materskej zaradené do rizikovej skupiny, nakoľko sa u nich nedá dokladovať mesačný príjem. Iné je to zas u mamičiek na materskej, ktoré sú SZČO a popri materskej majú mesačný príjem.

Takisto je tu možnosť dostať pôžičku od banky aj bez potvrdenia príjmu, no v tom prípade potrebujete ručiteľa, ktorý vie dokladovať svoj mesačný príjem.

Študentské pôžičky

Nielen banky, ale aj nebankovky poskytujú aj pôžičky pre študentov. Ako je to ale v tomto prípade? Vo svojej ponuke majú aj špeciálne úvery, ktoré poskytujú vysokoškolským študentom. Oproti klasickým spotrebiteľským úverom tak majú množstvo výhod.

Tieto študentské pôžičky bývajú väčšinou bezúčelové, a teda nemusíte dokladovať, na čo ste ich použili. Viete o ne požiadať asi v každej banke a aj v nebankovkách. Majú nižšie úroky a v niektorých prípadoch ich ani nemusíte hneď začať splácať.

Na vybavenie študentskej pôžičky vám stačí iba potvrdenie o štúdiu na vysokej škole. nemusíte dokladovať svoj príjem a dĺžku splácania si viete nastaviť aj na niekoľko rokov. Jedinou nevýhodou, ktorá však nemusí byť až tak nevýhodná je to, že musíte mať ručiteľa.

V krátkosti sme si spomenuli tie najzákladnejšie informácie ohľadom možností, ako si kúpiť auto, ak naň práve nemáte peniaze. Na záver dodáme iba jednu radu. Vždy si preštudujte viac možností a pokúste sa nájsť pre vás tú najvýhodnejšiu. Držíme palce s hľadaním.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button