Návody

Ako dosiahnuť, aby ste vo vani nikdy nemala príliš horúcu vodu?

Každá občas máme také dni v práci, keď jediné, čo nám môže pomôcť sa upokojiť, je chvíľka (alebo skôr dlhšia chvíľa) pre seba. Napríklad vo vani s penou. A keď je deň „blbec“, niekedy aj takáto zdanlivo jednoducho dosiahnuteľná forma relaxu pôsobí ako niečo nesplniteľné.

Ideálna teplota vody na kúpanie
Zdroj obrázka: Autor: UfaBizPhoto / Shutterstock.com

Neviete sa dočkať relaxu vo vani, ale voda stále nechce vychladnúť na znesiteľnú úroveň?

Určite to už každá z vás zažila. Napustíte si plnú vaňu, pridáte penu, chcete do nej vojsť a náhle zistíte, že ste to s teplotou vody „trochu“ prehnala. Čo teraz? Dopúšťať studenú vodu? Už máte vody vo vani dosť? Čakať dokedy voda vychladne? To vás už aj prejde chuť na takýto kúpeľ.

Teraz to predsa len budete musieť zrejme prečkať, ale do budúcna sa dá takýmto nepríjemnostiam zabrániť. A nie, nebudete pozorovať vodu vo vani pomocou presnej termovízie, aby ste mala istotu, že nie je príliš horúca. Dá sa to aj podstatne jednoduchšie.

Nastavte si takú teplotu akú chcete. A ani deťom nebude hroziť oparenie

Jednoducho môžete mať istotu, že pri napúšťaní vane nebude teplota vody nikdy nad znesiteľnou úrovňou. Stále neviete ako to dosiahnuť?

K tomuto účelu sú veľmi užitočné termostatické batérie. S takouto vaňovou batériou si nastavíte teplotu vody, ktorá nebude prekročená. Takéto riešenie je však výhodné nielen, keď si chcete dopriať poriadny relax vo vani.

Samozrejmosťou je, že kedykoľvek si napustíte vaňu s vodou takej teploty, že bez obáv budete môcť do nej rovno „vhupnúť“.

Ak však máte deti, termostatická batéria má ďalšiu výhodu. Zrejme každá, ktorú nájdete na trhu, má aj detskú poistku. Tá zabráni tomu, aby sa vaše deti nechtiac oparili po manipulácií s batériou, kedy by mohli omylom nastaviť väčšiu teplotu.

Chápeme, že výmena vaňovej batérie nie je niečo, čo urobíte len tak zo dňa na deň a iba kvôli tomu, že to občas preženiete s teplotou pri napúšťaní vody. Ak ste však pred rekonštrukciou kúpeľne alebo ste plánovala batériu meniť aj z iného dôvodu, určite investujte do termostatickej.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button