Vzťahy

Ako darčekom čo najviac prekvapiť?

Potešíme sa im ako malé deti, aj keď sme už dávno dospelí. Darčeky sú viac ako splnené sny či hmotné veci, ktoré si kúpime. Neraz odrážajú príbeh alebo sumarizujú zážitky. Ako dosiahnuť čo najlepší efekt, prekvapiť a potešiť?

Pre darčeky netrháme listy v kalendári

Ak chceme darčekom skutočne osloviť, vyhýbame sa všetkým zaužívaným stereotypom.

Predovšetkým obdarovanie nespájame s konkrétnymi udalosťami – prekvapiť dokážeme prezentom, ktorý darujeme „len tak”, bez ohľadu na to, či má daná osoba sviatok, narodeniny a podobne.

Ako niekoho prekvapiť darčekom
Zdroj foto: gpointstudio / Shutterstock.com

Dokonca nemusíme mať jasno ani v tom, koho plánujeme obdarovať. Dnes už existuje veľa zaujímavých vecí, ktoré si želajú rovnako ženy ako muži.

Čaro doposiaľ bežného darčeka pre ženu tak odkrývajú ďalšie detaily. Môže ísť napr. o kozmetiku, pochutiny, pomôcky do domácnosti alebo o malé dekorácie. Sú tak univerzálne a praktické, že je takmer nemožné nimi niekoho uraziť. Vďaka týmto výhodám nám umožňujú celý proces obdarovania radikálne zmeniť.

Reverzný princíp

Čo tak darček najskôr kúpiť, až potom si premyslieť, koho nim obdarujeme? Tento princíp ponúka úplne iný pohľad na darčeky.

V žiadnom prípade to neznamená menejcennosť jedného oproti druhému – práve naopak! Už len tým, že darčeky zakúpime bez širšieho kontextu, no aj tak sú vhodné pre každého, získavajú na všestrannosti. V jednom predmete sa odrazu skrýva toľko funkcií a významov, že by bolo na škodu ich nevyužiť.

Tento proces sa dobre hodnotí na príklade darčekov pre mužov – dostanú napr. kvalitnú pochutinu alebo nápoj, ktoré si vychutnávajú pre lepšiu relaxáciu, zregenerovanie. Jedným darčekom stimulujú svoj fyzický a duševný stav, pričom sa o tento pôžitok ľahko podeliť – s kýmkoľvek a kedykoľvek!

Na čo si dávať pozor pri intuitívnom výbere darčekov?   

Vždy ide o istú kúpu, peňažnú investíciu, ku ktorej pristupujeme zodpovedne. Cena darčeka má zodpovedať svojim kvalitám, využitiu a dizajnu.

Aj keď je hodnota darčekov pre najbližších neraz nevyčísliteľnou, nemôžeme tým ohroziť ani svoj vlastný komfort. Ide teda o kompromis, ku ktorému dochádza, aj keď si ho ani neuvedomujeme.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button