Ako liečiť

Ako chrániť svoj imunitný systém a vyhnúť sa nachladnutiu?

Imunita dostáva v posledných mesiacoch zabrať aj kvôli koronavírusu. Obdobie vírusov je však v plnom prúde a preto treba byť obozretní neustále. Ako ale chrániť svoj imunitný systém a vyhnúť sa nachladnutiu?

Nácod ako chrániť svoj imunitný systém
Zdroj obrázka: Anna Bogush / Shutterstock.com

Chráňte rizikové partie a vrstvite oblečenie

Ak sa chcete vyhnúť nachladnutiu, chráňte si rizikové partie. V mrazivom počasí by ženy mali nosiť pod nohavicami pančuchy a nemali by podceňovať dámske body, ktoré chráni kríže pred nachladnutím. Ak nechcete skončiť na urológii, chráňte rizikové partie ako močové cesty a kríže.

Uvidíte, že sa vyhnete zápalu močových ciest, ktorý je veľmi nebezpečný a ochránite sa aj pred nachladnutím. Ak vás ale budú trápiť ťažkosti s močovými cestami, vyhľadajte skúseného urológa.

Muži by mali nosiť termo nohavice a termo tričká, najmä ak sa chystajú do prírody. Termo oblečenie nie je v zime na škodu, práve naopak, má chrániť naše zdravie.

Konzumujte ovocie a zeleninu s vitamínom C

Ochrana imunitného systému spočíva aj v konzumácii zdravých potravín. V tomto období by sme mali zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamín C. Práve on chráni náš imunitný systém pred nachladnutím.

Najviac vitamínu C nájdete predovšetkým v citrusovom ovocí a v paprike. Nepohrdnite ani zázvorom, rakytníkom, či šípkami. Aj oni nás chránia pred prechladnutím a povzbudzujú imunitný systém.

Majte kontrolu nad kúrením

V zime kúrime a preto ak chceme chrániť svoj imunitný systém, mali by sme mať kontrolu nad kúrením. Máme na mysli reguláciu interiérovej teploty v miestnostiach, kde trávime najviac času. Príliš suchý vzduch totiž vysušuje naše sliznice, čím vlastne otvára brány vírusom do nášho organizmu, čo automaticky oslabí náš imunitný systém.

V prípade, že máte obytné priestory v podkroví, do ktorého prechádzate cez mlynárske schody, tam treba zase dávať pozor, aby vám teplo neunikalo von.

Miestnosti neprekurujte, udržiavajte ideálne teploty a hlavne vetrajte aspoň dvakrát denne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button