Ako chrániť svoj imunitný systém a vyhnúť sa nachladnutiu?

Imunita dostáva v posledných mesiacoch zabrať aj kvôli koronavírusu. Obdobie vírusov je však v plnom prúde a preto treba byť obozretní neustále. Ako ale chrániť svoj imunitný systém a vyhnúť sa nachladnutiu?

Nácod ako chrániť svoj imunitný systém
Zdroj obrázka: Anna Bogush / Shutterstock.com

Chráňte rizikové partie a vrstvite oblečenie

Ak sa chcete vyhnúť nachladnutiu, chráňte si rizikové partie. V mrazivom počasí by ženy mali nosiť pod nohavicami pančuchy a nemali by podceňovať dámske body, ktoré chráni kríže pred nachladnutím. Ak nechcete skončiť na urológii, chráňte rizikové partie ako močové cesty a kríže.

Uvidíte, že sa vyhnete zápalu močových ciest, ktorý je veľmi nebezpečný a ochránite sa aj pred nachladnutím. Ak vás ale budú trápiť ťažkosti s močovými cestami, vyhľadajte skúseného urológa.

Muži by mali nosiť termo nohavice a termo tričká, najmä ak sa chystajú do prírody. Termo oblečenie nie je v zime na škodu, práve naopak, má chrániť naše zdravie.

Konzumujte ovocie a zeleninu s vitamínom C

Ochrana imunitného systému spočíva aj v konzumácii zdravých potravín. V tomto období by sme mali zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamín C. Práve on chráni náš imunitný systém pred nachladnutím. Najviac vitamínu C nájdete predovšetkým v citrusovom ovocí a v paprike. Nepohrdnite ani zázvorom, rakytníkom, či šípkami. Aj oni nás chránia pred prechladnutím a povzbudzujú imunitný systém.

Majte kontrolu nad kúrením

V zime kúrime a preto ak chceme chrániť svoj imunitný systém, mali by sme mať kontrolu nad kúrením. Máme na mysli reguláciu interiérovej teploty v miestnostiach, kde trávime najviac času. Príliš suchý vzduch totiž vysušuje naše sliznice, čím vlastne otvára brány vírusom do nášho organizmu, čo automaticky oslabí náš imunitný systém.

V prípade, že máte obytné priestory v podkroví, do ktorého prechádzate cez mlynárske schody, tam treba zase dávať pozor, aby vám teplo neunikalo von.

Miestnosti neprekurujte, udržiavajte ideálne teploty a hlavne vetrajte aspoň dvakrát denne.

Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.