Nezaradené

Aké tieniace prvky si vyberať?

žauzie, rolety a tieniace prvky do domácnostiLetné mesiace sú charakteristické vysokými horúčavami, prehriatym interiérom a preto pochopiteľne v dostatočnom predstihu premýšľame nad tým, ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov. Viete aké tieniace prvky zapadnú aj do vašej domácnosti?

Klasické záclony

Klasickými záclonami nikdy nič nepokazíte. Krásne zútulnia interiér, ľahko sa udržiavajú, krásne ukážu na veľkých oknách, zabezpečujú súkromie a hlavne chránia interiér pred prehrievaním.

Výber je široký, takže sa nemusíte báť, že nekúpite záclonu vo vami vybranej farbe a dĺžke. Odporúčame vám vyberať si záclony vyrobené z jemných látok ako organza, batysí alebo semiorganza. Prečítajte si aj článok ako prať záclony.

Vonkajšie žalúzie

Je obľúbenejšie ako klasické interiérové žalúzie. Vonkajšie žalúzie býva umiestňované pred oknami, čím výrazne mení charakter celej stavby a poskytne jej dostatočnú tepelnú ochranu.

Ľahko sa udržiava, vyrába sa v rôznych farebných prevedeniach a môžete si vybrať vonkajšie žalúzie buď s manuálnym ovládaním, alebo s motorickým. Prečítajte si aj článok ako umyť žalúzie.

Screenové rolety

Ešte nikdy ste nepočuli o dobrých screenových roletách? Pôvodne sa používali na veľké presklené plochy, ale čoraz častejšie ich nájdete aj v domácnostiach. Priestor dokonale presvetlia. Sú redšie tkané, vďaka čomu cez ne prenikne primerané množstvo slnečného žiarenia. Von vidíte, ale dnu nevidí nikto.

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek z týchto tieniacich prvkov, dbajte najmä na to, aby ste si vybrali kvalitného výrobcu a predajcu. Ak chcete kvalitnejšie tieniace prvky, nebojte sa investovať do kvality. Už po prvom roku sa vám investované peniaze vrátia.

Ak vašim najväčším problémom nie je len výber tieniacich prvkov, ale trápi vás aj hniezdenie vtáctva na fasáde vášho domu, odporúčame vám zábrany proti vtákom. Sú kvalitné, nezrania vtáctvo, ale najmä ochránia a predĺžia životnosť vašej fasády.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button