Domácnosť

Aké sú funkčné vlastnosti živicových podláh?

Vizuálny interiérový dojem vytvára nielen samotné vybavenie, ale aj charakter a vzhľad podláh.Podlahy nesú základnú kontaktnú a deliacu funkciu medzi jednotlivými prvkami v miestnosti. Dlhotrvajúci trend rozlišuje epoxidové a liate podlahy, pričom ich zaraďuje do rovnakej kategórie živicových podláh.

Vlastnosti živicových podláh
Zdroj obrázku: Doralin / Stock.adobe.com

Čo vlastne predstavujú živicové podlahy?

Živicové podlahy nie sú typické pre domácnosti a obytné priestory. Skôr sa tento trend uplatňuje v administratívnych a obchodných domoch.

Vzbudzujú silný reprezentatívny dojem. Neraz totiž ide o kreatívny umelecký alebo všeobecne platný, grafický spôsob komunikácie.

Dobre sa vysvetľuje na štandardných epoxidových podlahách vo vzoroch živicového náteru na povrchovej vrstve. Môže ísť o rôzne vzory náteru na odlíšenie cestnej, parkovacej alebo príjazdovej komunikácie.

Vzory na podlahách často súvisia so zefektívnením orientácie v priestore alebo celkovou organizačnou štruktúrou danej budovy.

Živicové podlahy fungujú za striktne dodržiavaných pravidiel

Preto je funkčné kategorizovať živicové podlahy a na základe toho rozlišovať daný spôsob aplikácie.

Ako sme už naznačili, jednu z kategórií tvoria epoxidové a my len dodávame, že druhú liate podlahy v odolnom a kvalitnom nátere.

Za vznikom akejkoľvek živicovej podlahy sa totiž nachádza dokončovací náter.

Miešajú sa rôzne chemikálie pre trvácnosť a odolnosť voči UV pôsobeniu, zaťaženiu chôdzou alebo mechanizmami.

Keď ide často o priemyselné a obchodné prostredie, výnimkou nie je žiadna ochranná membrána. Sú to silne zaťažované podlahy v každodennom kontakte s nečistotami zvonku, s rôznou klímou, vodou až chemikáliami.

Pozor ale, medzi ich prídavné funkcie patrí ochrana kovových a betónových povrchov. Neslúžia teda len ako typické dokončovacie nátery pre veľkoplošné podlahy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button