Nezaradené

Máte firmu a obávate sa drahej elektriny? Je čas na moderné svietenie

Na trhu s energiami panuje neistota. Isté je len to, že si budeme musieť zvyknúť na vyššie ceny. Otázkou je ako vysoké tie ceny budú. A tak (nielen) mnohé firmy rozmýšľajú, ako ušetriť pri spotrebe elektrickej energie.

Moderné svietenie a šetrenie za elektriku
Zdroj obrázka: Autor: Tagir Faskhutdinov / Shutterstock.com

Kvalitnejšie a úspornejšie svietenie

Určite nejedna firma nájde niekoľko vecí, ktoré môžu obmedziť a znížiť tak svoju spotrebu elektrickej energie. Ale sú veci, ktoré fungujú vďaka elektrickej energii a jednoducho musia bežať neustále. Napríklad osvetlenie hál.

Avšak aj na osvetlení hál a ostatných priestorov sa dá ušetriť. A nie, neznamená to, že bude svietiť len časť svetelných zdrojov, práve naopak, svetla môžete mať ešte viac alebo teda presnejšie povedané, výkonnejšieho a lepšieho.

Vyššie uvedené platí, ak máte staré osvetlenie so starými svetelnými zdrojmi, ktoré sú nielenže energeticky náročnejšie, ale zároveň neposkytujú také kvalitné presvetlenie priestorov aké môžete mať v prípade, že investujete do moderného LED osvetlenia.

Teraz niečo modernizovať? Áno, oplatí sa to

Áno, chápeme, že rozmýšľať nad akoukoľvek investíciou, či modernizáciou je v dnešných dňoch celkom trúfalé, ale investícia do modernizácie osvetlenia sa vám dokáže vrátiť naozaj veľmi rýchlo. A samozrejme, pomôže vám usporiť značnú časť nákladov na svietenie.

Presné čísla pochopiteľne závisia od konkrétneho projektu, keďže na výsledné porovnanie má vplyv stav pôvodného osvetlenia, rozsah prác a aj osvetlenie, ktoré bude to pôvodné nahrádzať. Výnimkou však nie sú ani návratnosti do dvoch rokoch a úspora prevyšujúca 70% pôvodných nákladov za svietenie.

Moderné LED osvetlenie má obzvlášť v halách výhodu aj z hľadiska bezpečnosti. Ak je v hale frekventovaný pohyb osôb, či manipulačnej techniky, musí byť hala dostatočne dobre osvetlená, aby kvôli zlému stavu osvetlenia nedochádzalo k pracovným úrazom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button