Domácnosť

Aká podlaha je vhodná do vašej domácnosti?

Zariaďovanie domácnosti nie je jednoduché a vo väčšine veciach máte na výber z niekoľkých možností. To znamená, že si musíte zistiť výhody a nevýhody každej z nich a následne sa rozhodnúť pre tú najlepšiu voľbu. Inak tomu nie je ani v prípade plávajúcich podláh.

Najvhodnejšia podlaha do domácnosti
Zdroj obrázku: LEKSTOCK 3D / Shutterstock.com

Pri plávajúcich podlahách je nutné podotknúť, že ich názov je odvodený od spôsobu ich inštalácie a faktu, že akoby „plávajú“ na zemi. Plávajúca podlaha môže byť vyrobená z viacerých druhov materiálov a zrejme najrozšírenejšími sú laminátové podlahy a vinylové.

Obsah článku:

Laminát

Laminátová podlaha je najviac rozšíreným typom, ktorý sa využíva v domácnostiach. Je to najmä pre pomer veľmi dostupnej nízkej ceny a vysokej kvality.

Pri laminátových podlahách sa môžete ich dizajnom najviac priblížiť štýlu dreva a v niektorých prípadoch je na nerozoznanie. Tento typ podlahy je dostatočne tvrdý a odolný. Pri lamináte myslite na to, že materiál nie je akusticky izolovaný, preto je vhodné laminát pokladať ideálne na korkovú vrstvu.

Vinyl

Rozšírená a obľúbená vinylová podlaha má rovnako tak vysokú odolnosť, je jednoduché ju udržiavať v čistote a má dlhú životnosť. Pri oboch týchto druhoch podláh je výhodou ich jednoduchá inštalácia. Buď ide o formu pero-drážok, ktoré sa jedna do druhej nasunú, alebo pri vinyle je aj možnosť lepenia, čo zvládne naozaj každý.

Vinyl je teda ohybný, preto je jasné, že musíte zabezpečiť vyrovnanie vrstvy, na ktorú sa podlahu chystáte položiť. Vinylové podlahy vo svojej podstate netreba nijako extra udržiavať. Pozor však na to, že vplyvom tepla sa môže povrch podlahy meniť.

Je teda na vás, aká podlaha je vhodnejšia do vášho konkrétneho interiéru a čo preferujete. Pri vinyle je náročnejšie dosiahnuť dizajn dreva, ak je to pre vás prioritou, avšak jednoduchšie si ju nainštalujete svojpomocne. Rozhodne však s oboma týmito typmi budete spokojní!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button