DomácnosťNávody

4 spôsoby, ako sa zbaviť vší

ako sa zbaviť všíVšimli ste si, že sa vaše deti príliš často škrabu na hlave, pretože ich svrbí? Potom majú vo vlasoch pravdepodobne vši. Tieto malé potvorky dokážu narobiť veľa neplechy. Ak by sa neodstránili, mohlo by to v najhoršom prípade vyústiť až do vypadávania vlasov a tvorby otlakov. Ako sa zbaviť vší?Máte na výber zo 4 možností:

  • Použitie odvšivovacieho prípravku
  • Ručné odstránenie vší
  • Špeciálny elektronický odvšivovací hrebeň
  • Použitie roztoku frankovky s glycerínom

Postupy odstránenia vší

1. Odvšivovací prípravok

Zbaviť sa vší nie je nijak zvlášť zložité. V obchodoch a lekárňach sa dajú zakúpiť špeciálne odvšivovacie prípravky, ktoré sú dostatočne účinné.

Pri ich použití je nutné sa vždy držať stanoveného postupu. Ide totiž zvyčajne o pomerne agresívne prípravky.

prípravok na odstránenie všíPri zle zvolenom postupe by mohlo dôjsť k nežiaducim reakciám na pokožke. Prípravky na odvšivenie je nutné používať minimálne jeden týždeň, v závislosti na ich druhu.

2. Ručné odstránenie vší

Okrem použitia špeciálnych prípravkov sa dá zbaviť vší tiež tak, že ich budete z vlasov vyťahovať ručne.

V tom prípade vlasy najprv namočte, zamedzí sa tak pohybu vší po vlasoch a pôjdu lepšie odchytiť. Viditeľné hnidy ručne odstráňte.

K ich vyčesanie je vhodné použiť aj špeciálny hrebeň na vši. Pri vyčesávaní pod hlavu dotyčného položte biely papier tak, aby ste ľahšie zachytili vypadávajúce hnidy.

3. Hrebeň na odstránenie vší

hrebeň na všiK odvšivení sa dá použiť aj elektronický odvšivovací hrebeň.

Pri jeho použití nie je bezpodmienečne nutné mať pri sebe nejaké chemické prípravky. Elektronický hrebeň ničí vajíčka vďaka napätiu, ktoré sa vytvára medzi jeho zubami.

Použitie je bezpečné a pohodlné, nijako ho nepocítite. Vlasy s ním prečešete tak, aby hrebeň bol v uhle 45-90 stupňov. Prístroj je nutné používať približne dva týždne. Hrebeň kúpite za 20 €.

4. Frankovka s glycerínom

Treťou možnosťou je použitie zmesi francovky s glycerínom v pomere 2 ku 1. Roztok potom nanesiete na vlasy a necháte zhruba pol hodiny účinkovať. Potom vlasy dôkladne vyčešte hustým hrebeňom a opäť odstránite ručne zvyšok hníd.

Čo je potrebné na odstránenie vší

  • odvšivovací prípravok
  • hustý hrebeň
  • francovka a glycerín (v pomere 2: 1)

Ako dlho odstránenie vší potrvá?

K definitívnemu odstráneniu vší bude potrebné spomínané postupy niekoľkokrát opakovať.

Zbaviť sa vší tak bude trvať pokojne aj týždeň, v určitých prípadoch aj dlhšie. Je dôležité odstrániť všetky larvy, inak sa vši začnú rýchlo rozmnožovať.

Aké budú náklady na odstránenie vší?

Účinné odvšivovacie prípravky stoja okolo 7 €, veľmi účinný špeciálny prípravok i s hrebeňom vyjde na cca 10 €.

Hustý hrebeň, ktorý je priamo určený na odstránenie vší, môžete kúpiť od 2 do 3 €. Malá fľaštička frankovky stojí 1 €, glycerín okolo 2 €.

Podobné články

4 Comments

  1. máme vši!!! zatiaľ sme skúšali len liquido duo forte z lekárne ktorý super zabral len dúfam, že ich malá nedoprace zas domov, alebo neostali niekde v perinách 🙁

  2. vši nie je ťažké sa zbaviť, stačí hocijaký šampón (my sme tiež použili liquido duo forte), ide skôr o nervy a pracné vyčesávanie, vši idú rýchlo preč, horšie je to s hnidami

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button