Kuchyňa

3 najlepšie materiály pre kuchynské drezy

Pri zariaďovaní či rekonštrukcií domu sa budete určite snažiť, aby bola čím skôr hotová a spravená kuchyňa. Bez kuchyne si nemôžete variť a ani skladovať potraviny. Niektoré súčasti kuchyne sú takpovediac nevyhnutné k tomu, aby sa v kuchyni dalo fungovať. Medzi takýto základ patrí nepochybne aj drez. 

Najlepší materiál pre kuchýnský drez
Zdroj obrázku: Spok83 / Shutterstock.com

Drez do kuchyne by ste mali kúpiť čím skôr. Vďaka nemu budete môcť umývať riady, a vo všeobecnosti aj púšťať bezpečne vodu. Z akého materiálu bývajú drezy vyrobené?

1. Nehrdzavejúca oceľ

Jej najväčšou výhodou je, že ju môžete použiť do ktorejkoľvek kuchyne, pretože tento materiál je veľmi všestranný. Drezy vyrobené z nehrdzavejúcej ocele patria medzi dostupné a cenovo prijateľné.

Nevýhodou môže byť pre niekoho zvuk, ktorý pri dopadne na dno drezu vydáva tečúca voda. Tento zvuk môže byť rušivý. Prečítajte si aj ako vyčistiť nerez.

2. Granit

Granitové drezy sa hodia najviac do moderných kuchýň. Takéto drezy sa vyznačujú matnou farbou. Výhodou je, že sú veľmi odolné a údržba nie je vôbec zložitá.

Nevýhodou je cena, ktorá v tomto prípade omnoho vyššia v porovnaní s nerezovým drezom. Každopádne granitový drez vyzerá veľmi luxusne.

3. Kameň

Kamenné drezy v dnešnej dobe nevídame tak často, avšak stále sa nájdu ľudia, ktorí ich veľmi preferujú. Prečo? V prvom rade sú teplo vzdorné, takže do nich môžete položiť aj horúci hrniec a drezu sa nič nestane.

Zároveň vydrží kameň veľmi dlho, a preto nebudete musieť umývadlo po pár rokoch vymeniť. Nevýhodou môže byť, že takéto umývadlo potrebujete kvalitné tesnenie, ktoré môže byť finančne drahšie.

Je len na vás, ktorý materiál si zvolíte. Ak by ste si materiálom neboli istí, neváhajte sa obrátiť na predavača v predajni alebo poradcu na internete, ktorí vám zodpovie všetky vaše otázky. Rovnako nezabudnite na doladenie všetkých detailov kuchyne od vodovodnej batérie až po obrazy na stenu.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button