Práca a vzdelanie

Zlepšite fungovanie svojej firmy vďaka tejto ISO norme

Konkurenčný boj je veľký v každej alebo v takmer každej oblasti podnikania. Nezáleží na tom, v čom sa rozhodnete podnikať, budete sa musieť hneď v úvode pripraviť na to, že ak chcete uspieť, musíte sa neustále zlepšovať.

Dôežité ISO normy pre firmy
Zdroj obrázka: Autor: metamorworks / Shutterstock.com

ISO certifikáty nie sú len niečo, čo si zavesíte na stenu. Reálne zákazníkov zaujímajú

Zlepšovanie však nie je len o tom, že raz za niekoľko rokov kúpite nové vysokozdvižné vozíky. Zlepšovať sa je potrebné v každom smere a neustále. Vaša firma totižto musí fungovať na určitej úrovni ak má byť úspešná.

Určitým „návodom“, ako dosiahnuť v rôznych aspektoch fungovania firmy určitú úroveň a ďalej sa zlepšovať, sú ISO normy. S nimi sa skôr či neskôr stretnete v podnikaní určite. Sú totižto zákazníci, ktorí si dávajú veľmi záležať na tom, či firma, na ktorú sa chcú obrátiť, spĺňa ISO normy. Aj keď ISO noriem je viacero, zákazníkov zväčša zaujíma hlavne jedna konkrétna.

Ide o ISO 9001. Prečo by práve táto norma mala byť tak zaujímavá pre vašich potenciálnych zákazníkov? Ak sú pre vás ISO normy niečím doteraz neprebádaným, vedzte, že u nás je norma ISO 9001 označovaná aj ako Systém manažérstva kvality.

Zákazníkom ide hlavne o kvalitu

Táto norma rieši procesný prístup v rámci odberateľsko-dodávateľských vzťahov. Preto sa aj definícia kvality v ISO 9001 týka požiadaviek zákazníka. A riadenie kvality je tak to, čo robí firma pre to, aby zabezpečila, že jej výrobky a služby budú vyhovovať týmto zákazníkovým požiadavkám.

Čo teda spĺňaním tejto normy a získaním príslušného certifikátu môžete získať? Otvoria sa vám výberové konania, ktoré majú jednu z podmienok práve to, že uchádzač o zákazku musí spĺňať túto normu. Pri procese získavania tohto certifikátu posilníte vnútorné štruktúry vašej firmy aj jej konkurencieschopnosť.

Pochopiteľne to bude mať za následok aj zvýšenie hodnoty spoločnosti a jej imidžu, čo vašu firmu rozhodne zviditeľní na trhu. A nesmieme zabudnúť ani na to, o čom táto norma hlavne je a to je zvyšovanie spokojnosti zákazníka.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button