Váš vysnívaný pozemok nemá kanalizáciu? Nevadí, nahradí ju žumpa
To, že pre mnohých ľudí je vysnívaným bývaním vlastný rodinný dom, dokazujú aj počty ľudí, ktorí pri hľadaní nového bývania uprednostňujú práve stavbu domu. A vidieť to aj na mnohých obciach, v ktorých pravidelne pribúdajú nové domy.
Jednoduché, ale spoľahlivé riešenie
V obciach sa často stavajú domy aj na miestach, na ktorých s tým pred rokmi ešte nikto nepočítal. Je tak celkom veľká šanca, že pri hľadaní pozemku natrafíte na taký, ktorý si ihneď zamilujete a v duchu si už budete predstavovať ako si vyberáte z ponuky kvalitných markíz pre vašu terasu, ale potom sa dozviete, že tu nie je možnosť napojenia na kanalizačný systém.
Rozhodne však nejde o neriešiteľný problém. Pravdupovediac, riešenie môže byť celkom jednoduché a ak si správne vyberiete, neuberie vám ani na komforte bývania. Kanalizačný systém totižto dokážete spoľahlivo nahradiť žumpou.
Aj keď žumpa je naozaj jednoduché až primitívne riešenie, vôbec to neuberá na fakte, že ide o najefektívnejší spôsob, ako vyriešiť absenciu kanalizačného systému na vašom pozemku. Ak si odmyslíme odčerpávanie, žumpy sú takpovediac bezúdržbové.
Dve hlavné veci, na ktoré si pri výbere žumpy dať pozor
Samozrejme, dôležité je si aj vybrať správnu žumpu, ale ak si dáte pozor na pár vecí, chybu nemôžete urobiť. V prvom rade si vyberajte zo žúmp, ktorých nepriepustnosť budete mať garantovanú certifikátom. Takúto garanciu majú napríklad betónové žumpy Prešov.
Veľmi dôležitý je výber vhodného objemu žumpy. Príliš malá žumpa by totižto mala za následok príliš častú potrebu jej odčerpávania. A v takom prípade by sme rozhodne nemohli hovoriť o tom, že žumpa nezníži komfort vášho bývania.
To aký objem žumpy je vhodný, záleží od približnej dennej spotreby vody a teda hlavne od počtu osôb v domácnosti. V tomto vám predajca žúmp ochotne poradí, ale pre bežné rodiny sa zvyčajne odporúčajú žumpy s objemom 10 – 12 m3.