Nezaradené

Ako prekonať strach z jazdenia?

ako prekonať strach z jazdenia na auteVeľké percento populácie aj napriek tomu, že zvládlo skúšky v autoškole a získalo vodičský preukaz, nejazdí na aute. Dôvodom zväčša býva buď strach z jazdenia, presne neidentifikovateľný blok alebo nehoda ešte v čase, keď sa začínal učiť jazdiť. Ako teda prekonať strach z jazdenia? Vyskúšajte niektorý z týchto spôsobov, alebo rovno všetky.

Zaplaťte si kondičné jazdy

Najlepším spôsobom, ako prekonať strach, je ísť do autoškoly, kde ste robili vodičský preukaz a spýtať sa na to, či aj oni poskytujú službu kondičných jázd. Ak vaša autoškola už neexistuje alebo neposkytuje služby kondičných jázd, hľadajte po meste ďalšiu autoškolu. Verte, že určite sa v blízkom okolí nájde aspoň jedna autoškola, ktorá v pravidelných intervaloch umožňuje kondičné jazdy.

Je to vynikajúca možnosť práve pre tých, ktorí nedokážu prekonať strach opäť si sadnúť za volant. Akonáhle si kondičné jazdy zaplatíte, nemôžete z toho zdupkať a tváriť sa, že vy ste si nič neobjednali. Bude to krok dopredu.

Zavolajte si partnera, nech ide s vami

Pre niekoho to bude veľmi otravné, alebo na to nebude mať čas, ale ak máte ochotného niekoho blízkeho, ktorý by si s vami išiel zajazdiť, neváhajte a choďte do toho. Najlepšie bude, keď si zavoláte niekoho, komu dôverujete a na koho sa 100% spoliehate.

jazdenie v auteHlavne s kým sa nebojíte ísť a nebudete sa báť, keď vás bude na vaše chyby upozorňovať. Najskôr si zájdite na odľahlé parkovisko, kde si poskúšate základné veci – štartovanie, brzdenie, preraďovanie, brzdenie ručnou brzdou atď.

Až potom choďte na menej frekventované cesty a vyskúšajte si prejsť pár križovatiek. Nezabúdajte si nastaviť všetky zrkadlá na svoje miery. Ak sedíte za volantom a šoférujete, nezaujímajte sa o to, či boli brzdové strmene nedávno repasované, alebo nie. Sústreďte sa len a len na jazdu.

Nevyhovárajte sa, ale začnite jazdiť čím skôr

Prekonať strach z jazdenia nedokážete, keď sa budete neustále vyhovárať. Keď raz poviete áno, tak sa to snažte dodržať. Práve teraz, keď začína vonku mrznúť, by ste mohli skúsiť svoju prvú jazdu po dlhej dobe.

Mnohí absolventi autoškoly tvrdia, že cez zimu sa naučili jazdiť najlepšie. Keď sa chcete naučiť jazdiť vo veľkom meste, tak Bratislava bude asi to najlepšie miesto. Vyskúšajte autoškolu v Bratislave. Potom možno nebudete mať problém sadnúť si za volant.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button