Domácnosť

Posuvné dvere – čo všetko je potrebné o nich vedieť

Kedy si vybrať posuvne dvere?

posuvné dvereAk stojíte pred kúpou interiérových dverí, máte hneď niekoľko možností, aký typ dverí vybrať – dvere presklené, dvere plné, či dvere farebné? Na výber máte z obrovského množstva dverí rôznych tvarov a farieb.

Kritérium, ktoré by vám mohlo pomôcť je tiež to, ako dvere v priestore otvárať. Vhodnou voľbou môžu byť dvere posuvné. Zvoliť však systém posuvných dverí po stene, alebo v stene? A sú výhodou pre všetky typy interiéru? Čítajte ďalej a dozviete sa odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky. Posuvné dvere – čo všetko je potrebné o nich vedieť.

Výhody posuvných dverí?

V momente, keď vo svojom byte chcete ušetriť miesto, posuvné dvere sa javia ako vhodná voľba. Zatiaľ čo u bežných krídlových dverí musíme počítať s priestorom pre ich otváranie a zatváranie, pri posuvných dverách tento fakt riešiť nemusíme.

posuvné interierové dvereĎalšou možnou výhodou posuvných dverí do steny je aj ich bezbariérový prístup – dvere nepotrebujú prah a jedným pohybom do strany ich ľahko otvorí dieťa a aj starší človek.

Posuvné dvere pomôžu tiež elegantne vyriešiť problémy s atypickými priestormi bytu, môžu sa tak stať aj doplnkom, ktorý v interiéri ladne vyniká.

Možnou nevýhodou je však to, že posuvné dvere nemožno použiť do všetkých typov miestností – ak zvolíme posuvné dvere na stenu, musíme počítať s miestom pri stene, kde sa dvere zasúvajú.

Tento problém sa však dá elegantne vyriešiť kusom nábytku, ktorý je možné umiestniť pred dvere s drobným priestorom tak, nech dverám nezavadzia.

Aký typ posuvných dverí zvoliť?

Na súčasnom trhu si môžete vybrať z veľkého množstva posuvných dverí, ktoré sa líšia predovšetkým v systéme vjazdu.

Stavebné puzdrá

Do steny môžeme posúvať dvere jednokrídlové aj dvojkrídlové, od seba aj na jednu stranu za seba. Samozrejme ak sa rozhodnete zvoliť posuvné dvere so stavebným puzdrom, je nutné s tým počítať už pri projektovaní.

Podobné články

1 komentár

  1. U nás sme zvolili posuvné dvere hlavne kvôli priestoru, staré dvere nám neustále prekážali. Zvolili sme dvojkrídlové ktoré sa zasúvajú do steny, na stene som ich videl v showroome u vekry a veľmi sa mi to nepáčilo. Jediné čoho som sa bál bolo že dvere budú moc hlasné, ale našťastie nie, človek skoro ani nepočuje keď sa otvárajú, do malého priestoru by som ich určite odporučil.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button