Šport

Poľovnícka výbava, to je len zbraň a strelivo? Rozhodne nie

Ak sa bežného človeka opýtate trochu nevšednú otázku, čo podľa neho patrí do výbavy každého poľovníka, zrejme prvou vecou, ktorú každý povie, je zbraň. Áno, bez nej by nebola žiadna poľovačka, ale rozhodne to nie je všetko.

Poľovnická výbava zbraň a strelivo
Zdroj obrázka: Autor: mmpixel91 / Shutterstock.com

Poľovník musí často zniesť zlé počasie a preto je kvalita a vhodnosť oblečenia naozaj dôležitá

Čo teda ešte? Strelivo? Samozrejme, ale skôr sme mali na mysli veci nesúvisiace so samotnou streľbou. Stačí sa pozrieť kľudne aj na sortiment nejakého výrobcu zbraní, napríklad na populárny Blaser. Okrem samotných zbraní a potrebného streliva nájdete medzi produktmi tohto výrobcu aj iný tovar.

Napríklad oblečenie. Poľovačka sa pochopiteľne odohráva vonku a to znamená, že vhodne sa obliecť je podstatné pre komfort a samozrejme aj pre zdravie. A nielen cez zimu.

Ostré slnko môže ľahko spôsobiť úpal, takže šiltovka, či typický poľovnícky klobúk nie sú len imidžovou záležitosťou.

Buďte pripravený na všetko

Počas blížiacej sa zimy bude samozrejme potrebná teplejšia pokrývka hlavy, ktorá ochráni pred nízkymi teplotami.

Rovnako tak zvyšok oblečenia by mal zohľadňovať klesajúce teploty a nikdy nezaškodí ani vrstva naviac.

Počas poľovačky totižto často strávite na jednom mieste dlhý čas a nemáte tak príliš možností ako sa zahriať pohybom.

Rovnako tak si treba uvedomiť, že keď idete na poľovačku, idete do prírody a pri pohybe v prírode je potrebná pevná obuv. A keď už spomíname obuv, často sa stane, že si ju poriadne zablatíte, či zašpiníte. Vtedy je dobré mať v aute praktické gumené rohože. Podstatne vám zjednodušia následné čistenie interiéru.

Vráťme sa však ešte k zbrani. Tá je najdôležitejším (a často najdrahším) kusom vybavenia každého poľovníka. Preto by o ňu malo byť náležite postarané. A to aj počas prenášania. K tomu slúžia puzdrá z odolných materiálov, ktoré ochránia zbraň každého poľovníka.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button