Ako liečiť

Čo na močové cesty? Brusnice proti infekcii a zápalu

zápal močových ciest a brusniceZápal a infekcie močových ciest je problémom, ktorý trápi predovšetkým ženy. Je to dané kvôli tomu, že ženy majú z fyziologického hľadiska bližšie pri sebe močovú trubicu a konečník. Tým pádom dochádza tiež k ľahšiemu prenosu baktérií medzi nimi. Čo na močové cesty? Brusnice proti infekcii a zápalu.

V článku sa dozviete:

  • Aké sú príznaky
  • Ako infekciu liečiť
  • Čo je potrebné
  • Aké budú náklady

Zápaly a infekcie močových ciest vyvoláva baktéria Escherichia coli. Táto inak prospešná baktéria sa dostáva z čriev do močových trubíc, kde spôsobuje neplechu. Na zápal močových ciest pomáhajú najlepšie brusnice.

Aké sú príznaky zápalu močových ciest?

príznaky zápalu močových ciestAk sa baktérie dostanú do močových ciest, vznikne tu infekcia či zápal a môže to pocítiť dotknutá osoba hneď v niekoľkých smeroch.

Najčastejšie sa zápal prejaví bolesťou v podbrušku. Nemusí byť nijako intenzívna, zato neprestáva. Sprievodným javom zápalu močových ciest je tiež potreba častejšieho močenia, než na aké ste zvyknutý.

Moč navyše môže mať iné zafarbenie, skoro až do červena. To je spôsobené tým, že sa zvyšuje obsah krvi v moči v dôsledku podráždenia sliznice močových ciest.

Niekedy je problém s močom taký, že síce musíte chodiť na toaletu častejšie, avšak močenie je bolestivé a nie je tak intenzívne.

Ak je zápal močových ciest vážnejšieho a dlhodobejšieho charakteru, prejavuje sa aj ďalšími príznakmi. Napríklad sa jedná o zvýšenie telesnej teploty.

Ženy (ale aj muži, ktorých sa síce tento problém týka menej častejšie, avšak vylúčený rozhodne nie je) môžu pociťovať aj trasenie tela. V určitých prípadoch sa infekcia prejaví aj bolesťami chrbta a chrbtice.

Ako liečiť zápal močových ciest

Návšteva lekára

Pokiaľ na sebe spoznáte niektorý z vyššie uvedených príznakov, je vždy potrebné navštíviť odborného lekára, ktorý vykoná potrebné vyšetrenia, najmä analýzu vzorky vášho moču.

Práve vďaka nej zistíte, či sú v moči prítomné baktérie, ktoré zapríčiňujú tento problém. Riešenie problému potom tkvie v predpísaní vhodných medikamentov v podobe antibiotík, ktorá užívate približne počas 5 dní.

Dostatočný prísun tekutín

čaj a 10 vecí čo ste o ňom nevedeliV rámci liečby zápalu močových ciest je potrebné mať dostatočný prísun tekutín, ideálne vo forme čaju v kombinácii s čistou vodou.

Okrem toho by ste mali byť počas liečby v pokoji, rozhodne sa odporúča vyhnúť sa akejkoľvek väčšej fyzickej námahe.

Brusnice

vitamin bottle brusnice
Brusnice tablety

Brusnice obsahujú vysoké množstvo antioxidantov, ktoré zabraňujú výskytu a šíreniu baktérií v močových cestách.

Vďaka užívaniu brusníc, a to najmä vo forme tabliet, sú prítomné baktérie rýchlejšie odplavované z tela a liečba je tak efektívnejšia.

Brusnice sú v boji s infekciou a zápalom močových ciest osvedčeným „liekom“. Okrem tabliet ich je možné kúpiť aj vo forme nápojov. Vždy je potrebné ich kombinovať s odbornou liečbou. Môžu však pomáhať aj ako prevencia.

Čo je potrebné pri liečbe močových ciest?

  • Návšteva lekára (rozbor moču, predpísanie antibiotík)
  • Užívanie brusníc (vo forme tabliet či nápojov, možnosť užívať aj sušené brusnice)
  • Zvýšený pitný režim
  • Minimum fyzickej námahy

Ako dlho liečba zápalu potrvá?

Liečba infekcie močových ciest je otázkou niekoľkých dní. Ak vám lekár predpíše antibiotiká, liečba potrvá zhruba týždeň.

Aké budú náklady na liečbu močových ciest?

Ako doplnok k liečbe zápalu močových ciest používajte výživový doplnok s obsahom sušených plodov brusnice obyčajnej. Tie môžete kúpiť vo forme kapsúl cez internet za cca 9€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button