Domácnosť

Ako zatočiť s tvrdou vodou vo vašej domácnosti?

Tvrdá voda bola v minulosti a aj dnes stále je, problémom väčšiny slovenských domácností. Ako sa s týmto nepriateľom vysporiadať? Na to, vám odpovie dnešný článok.

Ako zmeniť tvrdú vodu v domácnosti
Zdroj obrázku: VVVproduct / Shutterstock.com

Prítomnosť tvrdej vody si majitelia bytových domov častokrát všimnú až pri nadmernom výskyte vodného kameňa, ktorý môže ohroziť chod bežných spotrebičov.

Dobrou správou je, že vďaka úprave a prevencii sa môžete tvrdej vody zbaviť raz a navždy.

Ako na to? Odpoveď je magnetická úprava vody, ktorú dosiahnete pomocou niekoľkých prístrojov.

Jednoduchý zmäkčovač vody do domu

Prvým a zrejme najčastejšie používaným prístrojom, ktorý vás dokáže zbaviť tvrdej vody v dome či v byte, je takzvaný zmäkčovač vody do domu.

Ide o prístroj, ktorý pomocou magnetickej úpravy dokáže odstrániť prítomnosť vodného kameňa, a taktiež znížiť nadbytok minerálov a nahradiť ich iónmi sodíka.

Ešte predtým, než sa pustíte do kúpy tohto zázračného zariadenia, zoznámte sa s jednotlivými typmi zmäkčovačov do vody.

  • Katexovézmäkčovače
  • Fyzikálne zmäkčovače
  • Dávkovacie zmäkčovače

Výber zmäkčovaču je na vás, ak sa však rozhodnete pre katexový, ktorých je na dnešnom trhu väčšina, určite nič nepokazíte.

Myslite na svoje zdravie

Mäkkú vodu v domácnosti ocenia predovšetkým ľudia s citlivou pokožkou, ktorí rozdiel spoznajú takmer okamžite.

Vďaka mäkkej vode sa totiž ich koža stane menej podráždenou a citlivou.

S montážou si nechajte poradiť

Aj napriek tomu, že inštalácia zmäkčovača vody nie je nič náročné a každý zručný kutil by to zvládol ľavou zadnou, nechajte si pri výbere, ale aj montáži, odborne poradiť.

Dnes sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými firmami, ktoré sa špecializujú na odstraňovanie kameňa pomocou zmäkčovača vody a aj vďaka ich radám dokážete vybrať ten správny prístroj pre vás.

Slová na záver

Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli a aj vy sa pridáte k tisíckam domácností, ktorých prítomnosť vodného kameňa už viac netrápi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button