Deti

Ako zabaviť deti v aute?

deti v auteChystáte sa s deťmi na výlet alebo na dovolenku na nejaké vzdialenejšie miesto a pôjdete tam autom? Potom sa na takú cestu dobre pripravte, aby ste vedeli ako deti zabaviť. Obzvlášť ak cestujete s malými deťmi, počítajte s tým, že ich jazda autom nebude moc dlho baviť a potom prichádza na rad krik, plač a kňučanie. A ak vás deti budú väčšinu cesty rozptyľovať svojimi otázkami na cestu, nebudete sa môcť na jazdu dostatočne sústrediť a môže sa pre vás stať utrpením. Ako zabaviť deti v aute ?

Cestu autom s deťmi si dobre naplánujte

Než vyrazíte, je potrebné si cestu riadne naplánovať. S malými deťmi počítajte s častými prestávkami, preto si už dopredu vytipujte miesta, kde by ste chceli zastaviť napríklad na krátku desiatu.

Do auta si prichystajte dostatok tekutín na pitie a napríklad malú desiatu v podobe zeleniny, ovocia alebo aj nejaké sušienky.

Ak sa vášmu dieťaťu robí v aute zle, skúste vyraziť tak, aby dieťa cestu prespalo. Ak idete potom na dlhšiu cestu, zvážte možnosť použitia liekov proti nevoľnosti.

cestovanie s deťmi automAk idete len s jedným malým dieťaťom a máte tú možnosť, posaďte k nemu dozadu niekoho, kto ho počas cesty zabaví a bude sa s nim hrať. Tým si cestu veľmi uľahčíte.

Ale nie vždy tu tá možnosť je a tak deti v aute môžete zabaviť jednou z nasledujúcich možností.

Obľúbené hračky v aute

Vezmite pre dieťa do auta jeho obľúbeného plyšáka, ktorý mu bude robiť spoločnosť na ceste. Dieťatko mu môže ukazovať čo vidí z okna a rozprávať sa s ním.

Šikovný je látkový vreckár, ktorý sa zavesí na sedadlo pred dieťa a naplní sa hračkami. Dieťa si potom môže samo vyberať hračky s ktorými si bude hrať. Do vreckára môžete umiestniť aj fľašu s pitím, nejakú knižku, atď.

Hračky ale vyberajte opatrne – je potrebné myslieť na to, aby hračky pri prípadnom prudkom brzdení nemohli dieťa zraniť.

Pesničky a rozprávky na CD

Pustite si cédečko s obľúbenými pesničkami alebo rozprávkou. Deti môžu len počúvať alebo sa aj pridať a spievať tiež.

Slovné hry

S väčšími deťmi si zahrajte slovné hry. Medzi klasiku patria Slovný futbal – poviete slovo a druhý musí vymyslieť iné slovo, ktoré začína na posledné písmenko predchádzajúceho slovíčka. Tak budete pokračovať tak dlho, kým vás to bude baviť. Môžete si zahrať aj nejakú hru kde deti budú musieť hovoriť len jednotlivé slovné druhy.

Tiež môžete vymýšľať rôzne rýmy alebo sa pokúsiť zložiť spoločnými silami básničku.

ako zabaviť deti v auteĎalšie hrou je Hádaj, kto som? alebo Hádaj, na čo myslím? – Jeden myslí na nejakú osobu, rozprávkovú postavu alebo vec a ostatní sa pomocou otázok, na ktoré sa odpovedá áno alebo nie, snažia zistiť o koho alebo o čo sa jedná.

Keď budete chcieť chvíľku pokoja, vyhláste Bobríka mlčania, kedy musia byť všetci ticho a kto prvý prehovorí, prehráva. Túto hru bohužiaľ deti väčšinou nechcú hrať moc dlho.

Hry súvisiace s cestou

O niečo zaujímavejšie a akčnejšie sú hry, ktoré súvisia s cestou. Nechajte deti, aby sa pozerali z okienka a hľadali alebo počítali napríklad autá jednej značky, červené autá, autobusy, rybníčky okolo cesty, kostoly, zvieratá okolo cesty alebo ďalšie veci čo vás napadnú.

Môžete súťažiť kto uvidí danú vec ako prvý a počítať si za to body, atď.

Navigátor

Ak máte chuť a čas ešte pred cestou, pripravte pre deti zjednodušenú mapu cesty a nechajte ich počas cesty vyraďovať miesta, ktoré ste prešli.

Alebo môžu do mapy zakresľovať zaujímavé veci okolo cesty. Záleží na vašej fantázii a na schopnostiach detí, ako si hru na navigátora pripravíte.

DVD prehrávač, MP3 Player

Veľmi účinné k zabaveniu detí sú rôzne DVD prehrávače, tablety alebo chytré telefóny. Pustite deťom na cestu ich obľúbenú rozprávku alebo seriál a nebudete o nich vedieť. Deti môžu tiež v MP3 prehrávači počúvať aj svoju obľúbenú muziku.

Výhodné je použitie slúchadiel, kde malým deťom pre istotu skontrolujte hlasitosť, aby si neničili sluch príliš hlasnou muzikou.

Takže nech už s deťmi cestujete kamkoľvek, dobre sa na cestu pripravte, aby prebiehala pokojne a v pohode.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button