Deti

Ako zabaviť deti počas zimného obdobia?

Na záver zimy si ešte nejaký čas musíme počkať. Aj keď na začiatku zimy to nevyzeralo nejako dobre, začiatkom roka sme sa mohli tešiť zo snehovej pokrývky. Ak ale máte deti a hľadáte tipy na aktivity počas zimného obdobia, pár vám ich ponúkneme.

Návod ako zabaviť deti v zime
Zdroj obrázka: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Sánkovačka a prechádzka v prírode

Ak bude nasnežené a nebude príliš mokro, odporúčame vám deti vziať na sánkovačku a spojiť to s prechádzkou v prírode.

Žiadne vyvážanie sa autom! Treba vziať sánky, deti dobre naobliekať a dôkladne obuť a stačí už len vyraziť. Prechádzka v lese a sánkovačka deti unaví, takže ak má vaše dieťa problém zaspať, po týchto aktivitách sa tohto báť nemusíte.

Navyše prechádzka a šantenie na čerstvom vzduchu posilňuje imunitný systém, čo pomôže nielen vám, ale aj deťom. Nezabudnite sa ale poriadne obliecť. Dôležité je vrstvenie a určite nevynechajte pohodlnejšie dámske mikiny, ktoré vás zahrejú pod zimnými bundami.

Stavajte puzzle

Rozvíjanie motoriky je pre rodičov malých detí prioritou. Využite preto zimné nepriaznivé počasie na stavanie puzzle.

Malým deťom kupujte detské puzzle, väčším môžete kúpiť aj náročnejšie puzzle, čiže puzzle s väčším množstvom dielikov. Najlákavejšie sú práve puzzle 3000.

Stavanie puzzle zabaví na dlhší čas, núti nás rozmýšľať a preto sa tejto aktivite s deťmi určite nevyhýbajte.

Vytvorte si dobré podmienky. Rozložte si detské puzzle na stôl a so staršími deťmi odporúčame puzzle rozložiť aj na zem. Oceníte to, keďže budete stavať puzzle s väčším množstvom dielikov.

Ďalšie aktivity pre deti počas zimného obdobia

Okrem týchto aktivít odporúčame počúvať audio rozprávky, stavať bunkre, či dokonca spoločne niečo ukuchtiť v kuchyni. Každé malé dieťa sa rado motá v kuchyni pri hrncoch a skúša. Skúste preto deti zapojiť do prípravy chutnej maškrty a pripravte si niečo spoločne.

Odporúčame hrávať aj spoločenské hry a večer po zotmení si spolu čítajte v posteli, či v obľúbenom relaxačnom kresle.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button