Záhrada

Ako vyriešiť vonkajšie osvetlenie domu a záhrady?

Vonkajšie svietidlá sú jednou z mála tém, ktoré sú aktuálne v podstate počas celého roka. V súvislosti s letným obdobím sa o nich hovorí v zmysle osvetlenia počas príjemných večerných posedení na terase či záhrade. V zime zase riešime osvetlenie prístupovej cesty do domu, keďže dni sú veľmi krátke, či dekoratívne vianočné svietidlá. Externé osvetlenie tak predstavuje možno nenápadnú, no dôležitú súčasť bývania.

Estetické i praktické osvetlenie

Na prvom mieste by ste si pri vonkajších svietidlách mali definovať, čo je pre vás kľúčové. Asi sa zhodneme na tom, že najpodstatnejšie je svetlo ako také – teda jeho praktická funkcia.

Ako si vybrať osvetlenie záhrady
Zdroj foto: zhu difeng / Shutterstock.com

Moderné exteriérové LED osvetlenie zabezpečuje ochranu pozemku pred neželanými návštevníkmi, rovnako tak aj bezpečnosť majiteľov domu – nasmerovanie a osvetlenie tmavých zákutí, ktoré eliminuje potenciálne riziko úrazov.

Následne je len na vás, aký dôraz budete klásť aj na estetickú stránku veci.

Dokáže doladiť vzhľad domu

Vkusné vonkajšie svietidlá totiž môžu naozaj zaujímavým spôsobom dotvoriť vonkajší vzhľad vašej nehnuteľnosti.

Výber je široký, stačí si zvoliť to, čo v rámci vkusu preferujete, napr. rôzne solárne LED lampy s bodcom do zeme, vonkajšie nástenné svietidlá, dekoratívne reťaze na terasu a iné.

Na druhej strane, ak vám na estetike až tak nezáleží, hľadajte úsporné svietidlá s prídavnými funkciami, napr. súmrakový spínač. Populárnou voľbou v kategórii vonkajších svietidiel sú LED reflektory. Tie môžu mať integrovaný napr. pohybový senzor, čiže sa zapnú vtedy, keď v blízkosti detekujú pohyb.

Moderné LED osvetlenie do záhrady
Zdroj foto: oleg_picolli / Shutterstock.com

Využívajte najmodernejšie LED technológie

Akékoľvek vonkajšie svietidlo si zvolíte, vždy skúste myslieť na to, čo vám prinesie najmodernejšia technológia. LED žiarovky sú oproti klasickým úspornejšie, vydržia dlhšie a spotrebujú menej elektrickej energie. Preto predstavujú obľúbenú voľbu pre rôznorodé skupiny zákazníkov.

Úsporu nákladov však prinášajú aj exteriérové solárne svietidlá, ktoré na svoj chod využívajú neobmedzený zdroj energie, teda slnko.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button