AkoaPreco.com > Záhrada > Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

návod ako vyriešiť neprítomnosť kanalizácieKanalizácia aj napriek tomu, že je 21. storočie v mnohých mestách a obciach stále chýba. Aj keď sľuby týkajúce sa zavedenia kanalizácie do obcí sa stále sľubujú, mnohé rodiny to vzdávajú a zabezpečujú si kvalitné žumpy a vývoz odpadových vôd na vlastnú päsť. Ako ale vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Septiky ako náhrada klasických žúmp

Problémy s kanalizáciou vyriešite kúpou septikov. Septiky sú dvojkomorové žumpy, ktoré sa skladajú, ako už z názvu vyplýva, z dvoch komôr, ktoré prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie a do povrchových a podzemných vôd sa vypúšťa prečistená voda, ktorá ich kvalitu žiadnym spôsobom neohrozí. Vo viacerých obciach vypúšťali odpadové vody (splašky) do vodných tokov a znečisťovali tak vodné toky, ktoré ohrozovali najmä ryby žijúce v týchto vodách. V neposlednom rade znečisťovali aj pôdu.

Keď si objednáte nový septik, máte istotu, že všetky odpadové vody neohrozia kvalitu podzemných vôd, riek a pôdy. Dovoz nového septika by vám mali zabezpečiť firmy, ktoré ich predávajú. Samozrejme, rátajte s poplatkom za dovoz.

Objednávajte v okresnom meste

Aby ste zbytočne neplatili veľa peňazí za dovoz, odporúča sa objednať si novú dvojkomorovú žumpu, čiže septik z okresného mesta. Žumpy Trenčín vyhľadávajte, ak bývate v okolí Trenčína. Vždy si nájdite takéhoto dovozcu a predajcu žúmp, ktorý sídli neďaleko od vás. Takto nezaplatíte veľa peňazí za dovoz.

Ak sa rozhodnete kúpiť kvalitný septik, mali by ste mať možnosť dokúpiť toto príslušenstvo: liatinový poklop, betónový komín, prejazdovú dosku a merač hladiny kvapaliny.

Žiaden zápach!

Keďže klasické žumpy sa od septikov líšia aj tým, že nie je potrebný častý vývoz splaškov, pokojne si môžete v blízkosti septika spraviť záhradné posedenie. Môžete si tam doniesť kvalitné drevené stoličky podobné pevným jedálenským stoličkám, masívny drevený stôl a záhradné tienidlo, napríklad slnečné plachty, či klasické plážové slnečníky.

Septiky nešíria žiaden zápach, čo je veľká výhoda.

Mohlo by vás zaujímať

ako urýchliť dozrievanie paradajok

Ako urýchliť dozrievanie paradajok?

V tomto článku vám poradíme ako urýchliť dozrievanie paradajok. Leto sa pomaly končí, noci sú už …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.