Záhrada

Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

návod ako vyriešiť neprítomnosť kanalizácieKanalizácia aj napriek tomu, že je 21. storočie v mnohých mestách a obciach stále chýba. Aj keď sľuby týkajúce sa zavedenia kanalizácie do obcí sa stále sľubujú, mnohé rodiny to vzdávajú a zabezpečujú si kvalitné žumpy a vývoz odpadových vôd na vlastnú päsť. Ako ale vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Septiky ako náhrada klasických žúmp

Problémy s kanalizáciou vyriešite kúpou septikov. Septiky sú dvojkomorové žumpy, ktoré sa skladajú, ako už z názvu vyplýva, z dvoch komôr, ktoré prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie a do povrchových a podzemných vôd sa vypúšťa prečistená voda, ktorá ich kvalitu žiadnym spôsobom neohrozí.

Vo viacerých obciach vypúšťali odpadové vody (splašky) do vodných tokov a znečisťovali tak vodné toky, ktoré ohrozovali najmä ryby žijúce v týchto vodách. V neposlednom rade znečisťovali aj pôdu.

Keď si objednáte nový septik, máte istotu, že všetky odpadové vody neohrozia kvalitu podzemných vôd, riek a pôdy. Dovoz nového septika by vám mali zabezpečiť firmy, ktoré ich predávajú. Samozrejme, rátajte s poplatkom za dovoz.

Objednávajte v okresnom meste

Aby ste zbytočne neplatili veľa peňazí za dovoz, odporúča sa objednať si novú dvojkomorovú žumpu, čiže septik z okresného mesta. Žumpy Trenčín vyhľadávajte, ak bývate v okolí Trenčína. Vždy si nájdite takéhoto dovozcu a predajcu žúmp, ktorý sídli neďaleko od vás. Takto nezaplatíte veľa peňazí za dovoz.

Ak sa rozhodnete kúpiť kvalitný septik, mali by ste mať možnosť dokúpiť toto príslušenstvo: liatinový poklop, betónový komín, prejazdovú dosku a merač hladiny kvapaliny.

Žiaden zápach!

Keďže klasické žumpy sa od septikov líšia aj tým, že nie je potrebný častý vývoz splaškov, pokojne si môžete v blízkosti septika spraviť záhradné posedenie.

Môžete si tam doniesť kvalitné drevené stoličky podobné pevným jedálenským stoličkám, masívny drevený stôl a záhradné tienidlo, napríklad slnečné plachty, či klasické plážové slnečníky.

Septiky nešíria žiaden zápach, čo je veľká výhoda.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button