Auto-moto

Ako opraviť koróziu na aute? 8 krokov ku karosérii bez hrdze!

koróziaU niektorých typov áut, najmä tých starších, sa majitelia musia vysporiadať s hrdzou, ktorá sa na vozidle objaví v dôsledku vplyvu klimatických javov. Miesta, ktoré sú zasiahnuté koróziou, možno pomerne jednoducho opraviť. Je však potrebné uviesť, že opravené miesto nevydrží príliš dlho, po čase bude potrebné opravu zopakovať.

Ako opraviť hrdzu na aute? Postup opravy

1. Brúsenie

Zasiahnuté miesto, kde je korózia viditeľná voľným okom, prebrúsime pomocou uhlovej brúsky. Ideálne je, ak sa dostanete až na čistý plech.

2. Vyfúkanie

Plochu, ktorú ste dôkladne obrúsil, vyfúkajte tak, aby bola úplne hladká a čistá. Okrem vyfúkanie vykonajte tiež ošetrenie pomocou odhrdzovača.

3. Detailné prebrúsenie

ako opraviť koróziu na auteOpravované miesto ešte prebrúste brúsnym papierom.

4. Nanesenie tmelu

Nanášajte hliníkový tmel. Na to použite obyčajnú stierku. Tmel je možné nanášať aj niekoľkokrát, záleží na veľkosti poškodenia.

5. Prebrúsenie tmelu

hrdzavenie na auteNanesený tmel opatrne prebrúste, opäť brúsnym papierom, potom ešte vodným papierom.

6. Zmytie

Plochu, na ktorú ste naniesli tmel a vybrúsili ju, umyte vodou a nechcete zaschnúť.

7. Nastriekanie

Ošetrovanú plochu nastriekajte plničom plochy. Dajte si pozor, aby ste ním zbytočne nepošpinili miesta, ktoré hrdzou neboli napadnuté. Z tohto dôvodu je vhodné okolie tmelu zalepiť lepenkou.

8. Lakovanie

Na záver práce vykonajte lakovanie a nafarbenie tak, aby farba splynula s pôvodnou farbou vozu.

Ako dlho oprava korózie potrvá?

Oprava skorodovaného miesta na automobile vám zaberie cca 0,5 až 1 hodinu času. Pracujte pritom vtedy, keď vonku bude príhodné počasie, to znamená bez dažďa.

Čo je potrebné k oprave korózie?

  • uhlovú brúska
  • brúsny papier
  • stierku
  • tmel
  • lak, farbu

Aké budú náklady na opravu korózie na aute?

Brúsny papier 120 zaobstaráte od 1 €. Cena za tmely a plniče sa pohybuje v rozmedzí od 5 € vyššie. Kvalitná uhlová brúska stojí cca 20 – 25 €.

Podobné články

3 Comments

  1. Dobry postup. Najdolezitejsia je vsak prevencia aby neboli nutne opravy, ktore stoja viac penazi a hlavne casu ked nemozeme jazdit.

  2. Toto je riadna blbosť,lebo vlhko,vzduch a ostatok korozie ostanu pod tmelom,popripade tmel praskne a tam to krasne bobtna.Ak sa jedna o podlahu,tak je to o to horšie,le o tam sa tmel nepouživa.To je navod na hovno.Toto povie iba magor,čo hrdzu nikdy neopravoval.Prečitať navod na obale vie každy magor,aj keď to je iba ak mam na kaste bodku od kamienka.tssss

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button