Nezaradené

Ako chrániť domácnosť pred letnými horúčavami?

ochrana domácnosti pred teplomLeto je krásne ročné obdobie, ale občas nám lezie poriadne na nervy. Vysoké denné, ale aj nočné teploty nás obmedzujú pri spánku, ale aj pri obyčajných činnostiach v domácnosti ako napríklad pri varení, umývaní riadov, či vysávaní.

Ako si ale chrániť domácnosť pred letnými horúčavami? Pomôcť si môžete vhodným výberom novej tieniacej techniky.

Ak ste uvažovali o výmene nudného žalúzia za modernejšiu tieniacu techniku, odporúčame vám práve túto. Okrem toho vám poradíme aj pár trikov, ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov.

Pergoly

Exteriérové obývačky sú v súčasnosti veľmi trendy. Stačí si pozrieť viacero moderných rodinných domov a uvidíte, že majú zabezpečený plynulý prechod na otvorenú exteriérovú obývačku. Aj keď niektorí ju prirovnávajú k terase, ono to tak celkom tak nie je.

Štýlové pergoly vyrobené z kvalitných materiálov sú tieniaca technika a zároveň nám umožňujú prepojiť interiér s našou záhradou. Predávajú sa drevené a hliníkové pergoly. Je len na vás, ktoré si vyberiete. Každý typ má svoje plusy a mínusy.

Aby ste sa však vo vonkajšej obývačke cítili príjemne, potrebujete k tomu kvalitnú pergolu, ktorá vás bude chrániť pred priamym slnkom v tých najhorúcejších letných dňoch.

Látkové rolety

Klasické látkové rolety dokážu perfektne regulovať slnečné žiarenie. Ich kvality oceníte najmä v lete, kedy vám do interiéru doslova pečie slnko a vy by ste si radi ustrážili interiérovú teplotu.

Vďaka možnosti výberu rôznych farieb, dizajnu držiakov a spodných líšt sú najkvalitnejšou tieniacou technikou ponúkanou na slovenskom trhu. Rozmanitosť látok vám umožňuje kúpiť túto tieniacu techniku aj do detskej izby. V ponuke klasických látkových roliet nájdete aj rolety s detskými motívmi.

Ako udržať optimálnu teplotu v interiéri?

Ak chcete zvládnuť letné horúčavy, odporúčame vám kúpiť si buď klasické látkové rolety, alebo investovať do štýlovej pergoly. Aby ste si však udržali príjemný vzduch v interiéri, budete potrebovať viac než len kvalitnú tieniacu techniku.

Udržať príjemnú teplotu udržíte jedine správnym vetraním. Počas letných horúcich dní neotvárajte okná a nenechávajte ani mikrovetranie. V súčasnosti sú dokonca aj tie najlepšie projekty rodinných domov prispôsobené ochrane pred priamym slnečným žiarením v letných mesiacoch. Pri stavbe a realizácii projektu sa prikladá dôraz na vetranie a na orientáciu na svetové strany.

Vetrajte vždy skoro ráno (okolo piatej- šiestej hodiny) a potom keď tak tak až po západe slnka. Jedine takto udržíte príjemnú teplotu v interiéri.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button