Zdravie a krása

Tajomstvá domácej pedikúry: Ako si pripraviť nohy na letnú sezónu

Tento článok  je venovaný nadchádzajúcej sezóne otvorenej obuvi. O kráse vieme všetko, takže sa pohodlne usaďte a objavte úplne nový svet domácej pedikúry!

Domáca pedikúra na letnú sezónu
Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Nástroje domácej pedikúry: čo potrebujete?

„povinné minimum“ obsahuje:

  1. štiepačky pre kutikuly;
  2. pilník na nechty;
  3. špeciálne nožnice;
  4. kefa na nechty;
  5. pílingová pemza.

To bude stačiť na dosiahnutie požadovaného výsledku. Je dôležité, aby boli nástroje po každom použití dezinfikované, potom bude proces nielen efektívny, ale aj bezpečný.

Domáca pedikúra: kde začať?

Mnoho ľudí si myslí že prvá vec, ktorú treba urobiť, je naparovanie nôh a odstránenie odumretých buniek. A to je hlavná chyba domácej pedikúry.

Najskôr treba pristúpiť k píleniu a spracovaniu nechtových platničiek a až potom vykonáme ďalšie kroky. Ak zmeníme poradie, pílenie nechtov sa zmení na skutočné mučenie, pretože zmäkčené nechty sa takmer nedajú spracovať pomocou náradia!

Naparovanie nôh: je potrebná špeciálna kozmetika?

Ak sa z povrchu pokožky neodstránia odlúpnuté a odumreté častice, pedikúra bude pôsobiť nedbalo. V otázke naparovania pokožky, áno alebo nie, treba vychádzať zo stupňa hrubosti. Faktom je, že pri silnom zmäkčení pokožky existuje riziko odstránenia viac kože, ako bolo potrebné. S najväčšou pravdepodobnosťou nohy po týždni stuhnú v dôsledku prirodzenej obrannej reakcie.

Odborníci odporúčajú suché spracovanie. K tomu sú vhodné pilníky s keramickým povrchom a abrazívne pilníky. Toto kontrolované odstránenie odumretých buniek pokožky vám umožní vychutnať si hladké päty čo najdlhšie.

Ako odstrániť kožičky na nohách v domácich podmienkach?

V móde je európsky typ ošetrenia kutikuly. V rámci domácej starostlivosti je to najbezpečnejšie, pretože riziko poškodenia kože zmizne.

Vybavte sa odstraňovačom kyselín a oranžovou tyčinkou, s ktorými sa tandemové kutikuly ľahko rozpúšťajú a dajú sa odstrániť najjemnejším spôsobom bez ďalšej námahy.

Dokončenie pedikúry

Lakovať si nechty alebo nie záleží na vás. Miesto laku môžete použiť metódu leskovania.  Pravidelný buff robí zázraky, pretože svetlým leskom nechty nadobudnú prirodzený lesk.

Ako sa starať o pokožku nôh?

V súčasnosti sa môžeme rozmaznávať širokou škálou nových produktov. Vo svojom arzenáli môžete mať výživné krémy, pílingové ponožky, chladivé gély a dokonca aj masky na nohy. Pomôžu predĺžiť účinok po domácej pedikúre a udržať slušný stav vašich nôh až do ďalšej pedikúry.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button