Domácnosť

Regály do domácej kancelárie – na čo sa zamerať pri ich výbere?

Prinášame vám niekoľko tipov!

Možno ste už pri zariaďovaní domácej kancelárie premýšľali nad otázkou rozdielov medzi regálom, policou a knižnicou. Jedným z rozlišovacích znakov môže byť zadná stena, spôsob upevnenia a dvierka. Polica zvyčajne nemá pevnú zadnú stenu a je najčastejšie zavesená priamo na stene. Knižnica je naopak uzatvorená dvierkami a regál spravidla stojí priamo na podlahe a jeho súčasťou je práve zadná stena slúžiaca často ako výstuž.

Návod ako si vybrať regály do domácej kancelárie
Zdroj foto: vlastné / agatanabytok.sk

Čomu by sme pri výbere mali venovať pozornosť?

Okrem estetických hodnôt regálu predovšetkým nosnosti. Knihy, firemné a reklamné materiály môžu jednotlivé police výrazne zaťažiť.

Regály a knižnice sú jedným z hlavných prvkov každej správnej domácej kancelárie či pracovne, preto by sme pri ich výbere mali venovať náležitú pozornosť niekoľkým vlastnostiam.

Kvalitné modely vydržia dlho a zároveň vám v praxizvz pomôžu efektívne udržať v pracovni poriadok. Na čo by sme teda mali myslieť pri výbere najvhodnejšieho modelu?

Vysokú nosnosť zaručia kovové regály s pevnými profilmi, vďaka ktorým nebudeme mať strach umiestniť na jednotlivé police väčšie množstvo papierových či iných materiálov.

Kovové regály s kvalitným dielenským spracovaním a povrchovou úpravou sú riešením na dlhé roky a okrem mechanickej odolnosti aj dobre vyzerajú.

Ak však preferujete útulnejší vzhľad pracovne, rozhodnite sa pre cenovo výhodný model z drevotriesky s dyhou farebne zladenou s vaším interiérom alebo knižnicu s prednými dvierkami, ktoré elegantne ukryjú jej obsah.

Kde je najvhodnejšie miesto pre regál či knižnicu?

Ak vaše veci, ktoré plánujete umiestniť do knižnice či regála, vyžadujú zvládnutie náročných podmienok, napríklad zvýšenej vlhkosti alebo teploty, rozhodnite sa pre model, ktorý je vhodný aj pre teplotné výkyvy v miestnosti, nepriazeň počasia alebo nadštandardnú záťaž.

V takom prípade sa rozhliadnite po ponuke kovových regálov. Sú pevné a stabilné a ich nosnosť je vyššia. Takéto druhy regálov sú okrem pracovní vhodné aj do miestností s vyššou vlhkosťou a pripravené na vyššie zaťaženie, napríklad v ateliéroch alebo technických pracovniach.

Účelom regála či knižnice má byť optimalizácia a úspora priestoru, preto sa do pracovne hodia najmä vysoké regály s hĺbkou prispôsobenou knihám a firemným pracovným materiálom umiestnené na stene alebo v rohu miestnosti.

To, čo by ste zvyčajne uložili do niekoľkých nižších skriniek, hravo uskladníte v jednom štíhlom a vysokom regáli.

Z ponuky výrobcov a predajcov nábytku do pracovne si určite vyberiete funkčné, elegantné i cenovo dostupné riešenie.

Kde hľadať tú správnu ponuku za najvýhodnejšiu cenu?

Ponuka kamenných predajní i e-shopov je dnes naozaj široká. Pri ich výbere a konečnom rozhodnutí sa odporúčame riadiť recenziami a nakupovať u overených predajcov.

Za skúšku stojí aj sortiment kamenných predajní a e-shopu poľského obchodu Agata Nábytok, ktorý je na trhu už niekoľko desaťročí a ponúka široký sortiment pre zariadenie domu, bytu, či firemnej kancelárie. Celý sortiment nájdete na stránke: https://www.agatanabytok.sk/nabytok/ulozne-priestory/regaly.

Regál ako základ poriadku a efektívnej archivácie

Poriadok a systematické triedenie materiálov v pracovni je základom efektívnej práce. V dobre zorganizovanej a usporiadanej pracovni sa jednoducho pracuje lepšie a preto stojí za to rozhodnúť sa pre úsporný regál, vďaka ktorému si budeme môcť vytvoriť viac životného priestoru.

Zbavíte sa tak viacerých nižších prvkov, na ktorých sa vám aj tak len hromadili papiere a iné drobnosti.

Ak však neradi zbytočne vystavujete obsah svojej pracovne neželaným pohľadom alebo ste fanúšikom uzavretých riešení, skúste sa pri zariaďovaní pracovného priestoru zamerať na knižnice s dvierkami s klasickými pántmi alebo posuvnými dvierkami s presklením. Výber je naozaj široký!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button