Nezaradené

Pokémon GO problém s inštaláciou

Pokémon GO problém s inštaláciouPokémon Go problém s inštaláciou postihuje stále viac ľudí, najmä s operačným systémom Android. Pred pár dňami sa začalo Pokemon Go šialenstvo aj v Česku, na Slovensku a ďalších Európskych krajinách. Pokémon GO problémy s inštaláciou a ako ich riešiť.

Pokemon Go problémy s inštaláciou na Androide

Viacero hráčov zaznamenalo túto chybovú hlášku „Zariadenie nie je kompatibilné s touto verziou„. Čo znamená, že vás telefón nespĺňa minimálne požiadavky hry. Minimálne požiadavky hry sú u Android užívateľov jasne stanovené. Je potrebné mať verziu Android 4.4, alebo vyššiu verziu a minimálne 2 GB RAM v telefóne.

Ak váš telefón nespĺňa minimálne požiadavky hry, vývojári vám s tým nijako nepomôžu. Avšak existujú spôsoby ako toto vyriešiť a ako hru nainštalovať aj na taký telefón, ktorý tieto požiadavky nespĺňa. Viac sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Zariadenie nie je kompatibilné s touto verziou

Ak vidíte túto hlášku, odporúčame zvoliť postup inštalácie neoficiálnou cestou, ktorú využili stovky tisíc užívateľov z celého sveta. Tento postup bol hojne využívaný v dobe keď Pokemon Go nebolo oficiálne dostupné na Google Play, alebo App Store.

Postupujte podľa návodu inštalácie neoficiálnej verzie pre Android, alebo iPhone a hru sa vám určite podarí nainštalovať.

Chyba: Pri analýze balíčka došlo k chybe

Ak sa vám po inštalácii z neoficiálneho .apk súboru objaví hláška v znení „Pri analýze balíčka došlo k chybe“ znamená to jednu vec a tou je stará verzia vášho Androidu. Vývojári z Niantic labs nepodporujú staršie verzie Androidu, najmä z dôvodu, že v týchto verziách nie sú dôležité API funkcie.

dá sa hrať pokemon na Windows mobilochAk chcete Pokémon Go spustiť na zariadení s Android systémom, je nutné mať verziu Android 4.4, alebo novšiu. Pokémon GO na iPhonoch funguje od verzie 5+ a pre Windows Phone nie je táto hra určená vôbec.

V prípade, že túto verziu Androidu nemáte, pozrite sa či je dostupná ROM verzia z neoficiálnych zdrojov pre váš telefón. Môžete si skúsiť túto verziu nainštalovať sami, ale odporúčame tento postup zvoliť skôr skúsenejším užívateľom Androidu. Druhým riešením je zaobstarať si novší chytrý telefón, ktorý spĺňa všetky hardvérové požiadavky.

Pokemon Go APK pre Android 4.1, 4.2 a 4.3

Pred niekoľkými hodinami sa objavil na youtube návod, ktorý dokáže hru spustiť na starších verziách Androidu. Dokonca aj na verziách 4.1, 4.2 a 4.3. Avšak kompatibilita asi nie je nikdy na 100%, ale pripravili sme pre vás pretlmočenie jedného návodu, ktorý si môžete overiť v praxi.

pokémon GO môžet čítať e-maily1. Najprv si stiahnite .apk súbor hry Pokemon Go s názvom ( „PokemonGO_Unlocked_0.29.2_Android_4.1“) Ide o verziu hry, ktorá je určená práve pre verzie Androidu 4.1 a novšie verzie, týmto spôsobom sa obíde kontrola v systéme a nevyvolá sa tak chybová hláška „Pri analýze balíčka došlo k chybe“.

2. Teraz potrebujete stiahnuť z Google Play Store aplikáciu s názvom APKeditor-59. Aplikáciu nainštalujte.

Pokémon go pre android na google play3. Súbor, ktorý ste stiahli v prvom kroku skopírujte a vložte ho do zložky „Downloads“ vo vašom mobilnom telefóne. (Je to hlavne pre vašu prehľadnosť, nech viete kde máte hru nainštalovanú)

4. Teraz spustite aplikáciu APK Editor a vyberte možnosť „Select APK File“ následne vyberte váš inštalačný súbor .apk s hrou Pokemon Go z priečinka Downloads (ak ste si tam súbor vložili). Ako náhle naň kliknete, musíte vybrať z menu voľbu „Common Edit“. Pri možnosti „Install Locations“ zvoľte „Internal Only“ potom potvrďte voľbu kliknutím na Uložiť (Save). Chvíľu počkajte a ako náhle softvér vytvorí .apk súbor objaví sa hláška „Success“. Následne stačí kliknúť na Install.

Pozrite sa tiež na zaujímavý video návod.

5. Mala by práve začať inštalácie hry. Teraz počkajte kým zmizne načítacia úvodná stránka. (Chvíľu to bude trvať)

6. Reštartujte celý telefón a znova otvorte hru Pokemon Go. Je dosť možné, že vďaka splneniu týchto krokov bude vaše zariadenie podporované a môžete si hru zahrať. Avšak berte na vedomie, že tento návod nemusí fungovať u všetkých mobilných telefónov. Je dosť pravdepodobné, že s vaším Google účtom bude problém, kvôli starej verzii Androidu. Pokiaľ nastane tento problém vyberte registráciu cez Pokemon Trainer Club, ale ten býva veľmi často preťažený návalom hráčov.

Čo robiť ďalej keď vám tento postup nefunguje?

Môžete vyskúšať ešte niekoľko nasledujúcich krokov uvedených nižšie.

  • Skúste telefón reštartovať a hru znova spustiť.
  • Skúste vypnúť GPS a polohovacie služby -> Zapnite hru a hneď ju vypnite (Skrz správcu aplikácií) -> Znovu zapnite GPS a skúste zapnúť hru.
  • Zapnite „Režim Lietadlo“ a zapnite hru a hneď ju vypnite (skrz správcu). Vypnite režim lietadlo a skúste hru znova zapnúť.

Pár slov na záver

Ak vám tento spôsob zafungoval, alebo nezafungoval napíšte nám prosím do diskusie nižšie. Prípadne píšte ďalšie otázky a my sa vám pokúsime poradiť

Podobné články

2 Comments

  1. Riadil som sa krokmi a naskočilo mi to „sucess“ klikol som na install a naskočilo mi že aplikácia bude nahradena inou aplikáciou dal som ok a ked už skončila inštalácia tak mi vyskočilo že aplikácia nieje nainštalovaná a nepomohol mi ani reštart telefónu a ani vymazanie a znovu nainštalovanie aplikacií …

    1. Aplikáciu som už nainštaloval a na google play mám možnosť otvoriť ale pod tím mi svieti zariadenie nieje kompatibilné …. Otvorím tú hru ale už keď skončí načítavanie tak sa hra vypne a hodí ma na domovskú stránku ….

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button